Під цокання бокалів шампанського, під мелодію угорського гімну – українці урочисто отримують іноземний паспорт. Мати два громадянства в Україні не можна. Іноземні консули про це знають, та навіть радять новоспеченим угорцям не хизуватись новим паспортом.

Читайте також: Прикордонники перевірять заяву Москаля про скандальне відео з консульства Угорщини

Тепер консул може втратити посаду. Про ситуацію з паспортами міністр закордонних справ Павло Клімкін збирається поговорити з угорським колегою Петером Сийярто.

клімкін
Клімкін звертатиметься до угорського міністра

Скільки українців мають по два паспорти не відомо. Кажуть, що йдеться про сотні тисяч людей. Найбільше паспортів укранцям видала Росія. Робила це до війни, а після анексії Криму на півострові паспорти з двоголовим видали двом мільйонам українців. Також, серед лідерів Польща, Румунія та Угорщина. Остання країна документів за різними даними роздала близько 100 тисяч. Цього року тільки прикордонники Закарпаття впіймали 39 таких подвійних громадян, є серед них і політики. Здебільшого, іноземні паспорти приховують, хоча дехто не проти і похизуватися. Наприклад, Ігор Коломойський.

Читайте також: Ще одна країна ЄС може почати видачу своїх паспортів українцям на Закарпатті

Ізраїльським громадянином виявився колишній міністр палива та енергетики уряду Азарова – Едуард Ставицький. Він показав іноземний паспорт у прямому ефірі, коли втікав з України разом з Януковичем. Під картатим пледом знайшли іноземний паспорт і у відстороненого глави фіскальної служби Романа Насірова, хоча він все заперечує.

ставицький
Едуард Ставицький

Проте, карають за два громадянства дуже рідко. Показово позбавили українського паспорта колишнього депутата Андрія Артеменка, бо виявили у нього канадський.

Багато чиновників мають подвійне громадянство, а це є загрозою для національної безпеки. Я вже не кажу про тих, хто реалізується або документується на хабарі, а потім тікають з країни і знаходять притулок в іншій державі,
– заявивив народний депутат Мустафа Найєм.

От тільки механізм позбавлення громадянства в Україні працює зі збоями. Знайти докази, що людина має два паспорти, дуже складно. Та навіть, якщо його і знайдуть, то автоматично українсього громадянства не позбавлять. Таке рішення приймає лише особисто Президент. Але треба, щоб до нього хтось звернувся. Наразі в раді немає законопроекту, який би допоміг вирішити проблему.