Вакарчук йде з Ради: як це вплине на фінансування "Голосу"

11 червня 2020, 21:41
Читать новость на русском

Святослав Вакарчук вирішив скласти мандат народного депутата. У "Голосі" запевнили, що це рішення ніяк не пов'язане з акцією за відставку очільника МВС Арсена Авакова. Чи зміниться через це фінансування політсили – читайте далі.

Питання про складання мандату Вакарчуком лежить у значно ширшій площині – про це у прямому ефірі 24 каналу заявила Інна Совсун, народна депутатка від "Голосу".

Цікаво Вакарчук прокоментував можливість своєї участі у виборах мера Києва або Львова

Мережею ширилися чутки, що Вакарчук складає мандат через те, що був проти відставки Авакова, за яку виступають депутати "Голосу". Мовляв, він не прийшов на мітинг під Радою, а його підпису під зверненням про звільнення міністра немає.

Совсун запевнила, що така інформація є неправдивою. Політик нещодавно втратив батька, тож минулий тиждень провів у Львові з матір'ю, аби підтримати її у цей тяжкий період. Тож саме через сімейні обставини не міг бути присутнім у Києві та на засіданнях Ради.

Про причини рішення Вакарчука

Совсун підкреслила: вочевидь, зважаючи на свій персональний досвід, Вакарчук може бути значно кориснішим партії у спілкуванні з громадянами, просуванні певних цінностей та ідей та прямій комунікації з людьми. "Це те, до чого у нього більше лежить серце", – пояснила вона.

Депутатка також запевнила, що лідер "Голосу" не йде з партії, а продовжуватиме політичну діяльність та підтримку цієї політичної сили.

Наразі такою є наша домовленість. Святослав сьогодні весь день був в офісі. Ми продовжували говорити про плани на місцеві вибори, про те, як ми будемо рухатися далі та що це для нас в принципі значить,
– розповіла вона.

Совсун наголосила: розуміє, що для України є нетиповою спроба побудувати партію не лідерського типу, а базовану на спільних ідеях та цінностях. Це складний задум, проте саме з ним Вакарчук, зокрема йшов, на вибори.

"Він завжди казав, що його мета – привести у Раду ідейних людей, об'єднаних спільними цінностями. Він це зробив. У нас є прекрасна команда, єдина у своїх переконаннях. Звичайно, ми сперечаємось, але у принципових речах ми погоджуємося та довіряємо один одному", – розповіла депутатка.

Про фінансування політсили

Вона також пояснила, чи продовжуватимуть меценати фінансувати "Голос" після звістки про складання мандату його лідера. За її словами, частина з донорів наперед знали про таке рішення Вакарчука. Тож це не є чимось, що може припинити спільну взаємодію.

"Я переконана, що ми зможемо переконати інших донорів, які дають нам менші внески, аби вони продовжували нас підтримувати. Ми ще не з усіма встигли поговорити, а де будемо робити все можливе", – підкреслила вона.

Про репутацію "Голосу"

На думку Совсун, побудувати партію не довкола лідера, а довкола певних ідей – це дуже важливий виклик для країни в цілому. Вона запевнила, що це не просто абстрактна заява. Адже країні потрібні партії не лідерського типу. Це те, що може зробити "Голос" і чого поки не можуть інші партії.

Впевнена, що людей з "Голосу" неможливо "перекупити". Вони перебували на посадах, де їх могли перекупити давно. Але щодо жодного з нас немає підтверджених звинувачень, що ми колись з кимось домовлялися, йшли на компроміси чи поступки,
– зауважила вона.

Й додала: абсолютно впевнена в кожному з членів фракції "Голос" – що на будь-які пропозиції чи домовленості, тим паче корупційного характеру, ніхто ніколи не погодиться.


Народна депутатка Інна Совсун / Фото "Голосу"

"Ми не за цим сюди йшли. Єдине, що у нас є – це наша репутація. Експертна, фахова та політична. Я переконана, що ніхто не буде її розмінювати на якісь матеріальні блага чи обіцянки", – підсумувала Совсун.

Дивіться коментар Кіри Рудик щодо рішення Вакрачука: