Суд конфіскував 1,2 мільйона гривень прибутку Киви від оренди жомової ями
Джерело:
НАЗКВищий антикорупційний суд конфіскував 1,25 мільйона гривень прибутку нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви. Ці гроші йому сплатила компанія з ознаками фіктивності за оренду так званої жомової ями на Полтавщині.
САП навели докази, що прибутки нардеп отримав, не бувши власником жомової ями. Суд ухвалив передати ці гроші у державний бюджет.
Зауважте Використав це для власного піару, – політолог про скандал довкола "тітушок" Киви
Прибутки Киви за оренду жомової ями конфіскували
Вищий антикорупційний суд конфіскував прибутки Іллі Киви від оренди "легендарної" жомової ями,
– мовиться у повідомленні.
Так, суд задовольнив позовну заяву САП та стягнув 1 мільйон 252 тисячі гривень доходу Іллі Киви. Ці гроші нардеп отримав за те, що здав у оренду жомову яму.
У САП з'ясували, що депутат, не був власником цієї жомової ями та одержав гроші від передачі її в оренду фіктивному суб'єкту господарювання.
Видання "Укрінформ" запевнило, що у суді пообіцяли оприлюднили інформацію про це рішення.
До речі, ця справа є першою цивільною конфіскацією. Цю процедуру запровадили у 2019 році. Вона передбачає, що завдяки цивільному позову можуть стягнути незаконно набуті активи у державний бюджет. Гроші, конфісковані у нардепа Іллі Киви, передадуть в держбюджет.
Жомова яма Іллі Киви: коротко
- У декларації за 2019 рік нардеп Ілля Кива вказав дохід в 1,2 мільйона гривень від жомової ями. Вона має площу 400 квадратних метрів. Її використовували для відходів з виробництва цукру.
- Журналісти Bihus.Info їздили на місце, де за документами розташовувалася жомова яма. Там охоронець розповів їм, що яму не використовували за призначенням протягом року.
- 20 травня САП подала позов до Вищого антикорупційного суду і вимагала стягнути з Киви 1,2 мільйона гривень у дохід держави. У декларації за 2020 рік жомова яма зникла з декларації Киви. Слідчі встановили, що Кива, не бувши власником жомової ями та не маючи прав на володіння нею, користувався та розпоряджався цим майном.