Вбивства темношкірих у США: чи вплинули протести Black Lives Matter на поширення COVID-19

27 червня 2020, 12:10
Читать новость на русском

Протести, що прокотилися Сполученими Штатами через вбивства Джоржа Флойда та Рейшарда Брукса, не призвели до стрибка коронавірусу. На думку вчених, зменшення соціальної дистанції між демонстрантами компенсується її збільшенням серед тих, хто не бере участь у протестах.

Вплив протестів на поширення коронавірусу: деталі дослідження

Відповідне дослідження оприлюднило Національне бюро США з економічних досліджень. Фахівці проаналізували дані про протести Black Lives Matter у 300 найбільших містах США. Про це пише CNN.

Цікаво Пандемія, безробіття і масові протести: рейтинги Трампа стрімко падають

Згідно з висновками вчених, немає жодних доказів того, що випадки коронавірусу зросли протягом тижнів після початку протестів. Натомість дослідники визначили, що соціальне дистанціювання навіть зросло. Адже багато людей намагалися уникнути перетину з ними.

Втім, очевидно, що демонстрації спричинили зменшення дистанції серед протестувальників. Водночас досі можливо, що протести спричинили зростання поширення вірусу серед тих, хто був присутнім на них.

Наші результати свідчать про те, що будь-яке пряме зменшення соціальної дистанції серед групи населення, що бере участь у протестах, більш ніж компенсується збільшенням такої поведінки серед інших, хто вирішує залишатися вдома та обходити громадські місця, поки протести тривають,
– мовиться у матеріалі.

Дослідники також зазначили, що вплив протестів на соціальну дистанцію та перебування вдома може зменшитися, коли насильство та масштаби протестів вщухнуть. За словами науковців, коли демонстрації підуть на спад, непротестувальники почуватимуться безпечніше, залишаючи домівки.

"Існують й інші можливі пояснення для наших висновків, наприклад, уникнення поїздок через затори та закриття вулиць, або відсутність активності через закриття бізнесу поблизу місць протесту", – кажуть науковці.

Зауважимо! За даними американського університету Джонса Гопкінса, станом на 27 червня у США підтвердили 2 467 837 випадків COVID-19. Найскладнішу ситуацію можна спостерігати в штаті Лос-Анджелес, де захворіли понад 91,5 тисяч людей. А найбільше смертей сталося у передмісті Нью-Йорка Квінс – понад 5 тисяч. Загалом у США внаслідок коронавірусу померли 125 039 осіб. А одужали 670 809 пацієнтів.

Протести у США: коротко

  • 25 травня у Міннеаполісі поліція затримала 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Той начебто розплачувався у магазині фальшивою банкнотою.
  • Затримання було вкрай жорстоким: чоловік загинув від дій правоохоронців.
  • Один із них притиснув його горло коліном. Флойд просив не вбивати його та кричав, що не може дихати, однак поліцейські не реагували на це.
  • Медиків викликали, коли Флойд затих. Чоловік помер у лікарні.
  • Після цього міста у США охопила потужна хвиля протестів, які тривають і досі.
  • З протестами на вулиці своїх міст виходять і громадяни інших держав.
  • З новою силою протести прокотилися країною після смерті Рейшарда Брукса. Того застрелили, коли він намагався втекти від поліції, вихопивши електрошокер в одного з правоохоронців. Але потім, за даними офіцерів поліції, все ж направив електрошокер в одного з поліцейських.
  • Найбільші протести відбулися в Атланті. Тут, зокрема, спалили кафе, де сталося вбивство.