Як прощалися з Флойдом

Церемонію прощання з Флойдом транслювали як провідні американські, так і світові телеканали. Також траурні заходи можна було переглянути в ютьюбі. Про це пише 24 канал.

Важливо Вбивство Джорджа Флойда: підозрюваному експолісмену обрали запобіжний захід

Прощання з Флойдом розпочалося об 11 ранку за місцевим часом (19:00 за Києвом). Церемонія є закритою для публіки. У списку допущених гостей – приблизно 500 осіб. Це здебільшого рідні та близькі Флойда. Водночас щонайменше 200 – 300 людей зібралися біля дверей церкви перед початком заходу.

Також під час жалобного заходу виступили мер Г’юстона Сільвестр Тернер, сенатори Шейла Лі та Ел Грін. Крім того, надгробну промову виголосив колишній радник Білого дому за президентства Барака Обами – Альфред Шарптон-молодший.

Виголосив промову у відеозверненні й кандидат у президенти США – Джо Байден. Напередодні він назвав Флойда "людиною, що змінила світ", а його загибель – "найбільшим поворотним моментом у американській історії".

Байден, Джордж Флойн, Г'юстон, похорон, прощання, афроамериканець
Взяв участь у жалобному заході й Джо Байден / Фото: Getty Images

Лежить Флойд у закритій золотій труні. Після заходу поліція супроводить траурний кортеж в сусіднє місто Пірленд, де виріс афроамериканець. Саме тут пройде похорон. Поховають Флойда поруч із матір’ю в комірці відкритого мавзолею. Останню милю до кладовища тіло Флойда провезуть на запряженому кіньми катафалку.

Церемонія прощання з Джорджом Флойдом (Фото: Getty Image, EPA)

Поспостерігати за перевезенням тіла через місто зможуть усі охочі. Але людям слід дотримуватися соціального дистанціювання. Уздовж маршруту процесії встановлено бар'єри. Публіку також закликали не заходити на цвинтар під час поховання, а спостерігати за ним здалеку.

Після загибелі Флойда церемонії прощання з ним пройшли в Міннеаполісі, де він загинув, і в Північній Кароліні, де він народився.

До теми Сім’я Джорджа Флойда закликала ООН розслідувати справу його вбивства

Дивіться відео прощання з Джорджом Флойдом у Г'юстоні

Що відомо про смерть Джорджа Флойда: головне

  • 25 травня поліцейські затримали Джорджа Флойда за те, що він начебто намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів.
  • Під час затримання один з копів застосував задушливий прийом, ставши йому коліном на шию. Цей прийом не заборонено у Міннесоті, однак тримати чоловіка понад 5 хвилин у такому положенні не було жодних підстав.
  • Коли Флойд затих і припинив благати про допомогу, поліцейські викликали медиків. Але було вже надто пізно. До лікарні він так і не дожив.
  • За результатами незалежного розтину, який замовила сім'я Флойда, чоловік помер від асфіксії, викликаної тиском на шию та спину.
  • У підсумку ФБР і прокуратура відкрили справу щодо правомірності дій правоохоронців. Чотирьох поліцейських, причетних до інциденту, звільнили.
  • Щоправда, затримали лише офіцера Дерека Шовіна. Саме він фігурує в скандальному відео із жорстким затриманням Флойд, яке оприлюднили в мережі.
  • Після смерті Флойда США та світом прокотилися масові протести. Наймасовіша демонстрація 6 червня відбулася у Вашингтоні.
  • Спершу акції мали мирний характер, однак згодом протестувальники почали бити та закидати камінням поліцейських, підпалювати відділки поліції, грабувати магазини тощо.
  • Як наслідок у деяких містах запровадили комендантську годину та долучили загони Нацгвардії.
  • Справа отримала й політичне забарвлення, коли протест підтримав і головний конкурент Трампа на виборах – Джо Байден.