Протести у Німеччині

Під час мітингів проти расизму у Берліні затримали 93 людини. У результаті сутичок 28 правоохоронців отримали поранення. Про це повідомляє DW.

Важливо Протести проти расизму дістались Австралії: фото, відео

Загалом у мітингу взяли участь приблизно 15 тисяч людей. Більшість людей дотримувалися правил соціального дистанціювання. Згодом після закінчення акції кілька сотень людей зібралися у районі станції "Берлін-Александерплац".

Одного з активістів затримали за пошкодження автомобіля екстрених служб. Після цього решта почали закидати поліцейських і перехожих камінням і пляшками. 28 правоохоронців отримали поранення.

Протести у Берліні
Протести у Берліні / Фото Getty Images

Протести проти расизму
Протести проти расизму / Фото Getty Images

Протести у Берліні
У мітингу взяли участь приблизно 15 тисяч людей / Фото Getty Images

Протести у Великій Британії

У Лондоні також відбулися протести проти расизму у підтримку руху Black Lives Matter ("Життя темношкірих мають значення"). Після мирної демонстрації сталися сутички, під час яких поранили 14 офіцерів поліції. Про це повідомляє агентство АР.

Актуально Джордж Флойд помер: хто це, чому виникли протести і чому про нього говорять зірки

Правоохоронці у відповідь заарештували декількох мітингувальників. Комісар столичної поліції Крессіда Дік заявила, що напади на офіцерів є "шокуючими і абсолютно неприпустимими".

Що відомо про рух Black Lives Matter?Цей рух виступає проти насильства до темношкірих. Акції останніх тижнів почалися після резонансної загибелі Флойда в США.

Протести у Лондоні
Протести у Лондоні / Фото Getty Images

Під час протестів поранили 14 офіцерів
Під час протестів поранили 14 офіцерів / Фото Getty Images

Під час протестів у Лондоні не минулося без сутичок
Під час протестів у Лондоні не минулося без сутичок / Фото Getty Images

Люди протестують проти расизму
Люди протестують проти расизму / Фото Getty Images

Смерть Джорджа Флойда: головне

  • 25 травня поліцейські затримали Джорджа Флойда за те, що він начебто намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів. Під час затримання один з копів застосував задушливий прийом, ставши йому коліном на шию. Прийом не заборонений у Міннесоті, однак тримати чоловіка понад 5 хвилин у такому положенні не було жодних підстав.
  • Зрештою, викликали медиків, коли Флойд затих і припинив благати про допомогу. Але було вже надто пізно. Чоловікові викликали "швидку", проте до лікарні він не дожив.
  • За результатами незалежного розтину, який замовила сім'я Флойда, чоловік помер від асфіксії, викликаної тиском на шию та спину.
  • Після смерті Флойда у багатьох містах світу люди влаштували масштабні акції протесту. Найбільше мітингів у США.