Про те, що США обговорювали з Україною питання територій, заявляв і Дональд Трамп. Також про це писали іноземні ЗМІ. Але формулювання "США виключають повернення України до кордонів 2014 чи 2022 років" спростували в Центрі протидії дезінформації.

Дивіться також Життя після окупації: з якими правовими проблемами зіштовхуються звільнені території

Що сказав Зеленський про можливу втрату територій України

Обговорення територій президент назвав складним діалогом. На його думку, це друге за складністю питання після припинення вогню (ceasefire).

Аджендою ця тематика не була. В офіційному документі, з яким вийшли команди після зустрічі, питання територій немає. Але це не значить, що це питання не піднімалось. Піднімалися різні питання. Американці йдуть все далі, і більше вникають в суть,
– заявив Зеленський.

За словами президента, ceasefire розблоковує шлях сторін до закінчення війни. А питання територій буде точкою, яка дасть можливість закінчити війну. Проте якщо для ceasefire потрібні сміливість і політична воля, то говорити про території складно.

Зеленський навів приклад Енергодара, де розташована Запорізька АЕС. Повернення АЕС Україні обговорюють. Але "не можна просто сказати, наприклад, ось вам станція, а місто – то окремо".

"Партнери знають наші червоні лінії, що ми не визнаємо окуповані території територіями Росії, і не визнаємо. Це моя політична воля як президента і політична воля нашого народу", – підсумував лідер держави.

Визнати окуповані території російськими означає порушити міжнародне право та Конституцію України.