У вбивстві Джорджа Флойда звинувачують вже чотирьох поліцейських
Резонансне вбивство Джорджа Флойда у США спричинило масштабні протести, погроми і мародерство. На тлі масового невдоволення у суді всі колишні поліцейські, причетні до справи, отримали підозри.
Влада американського штату Міннесота 3 червня пред'явили звинувачення трьом тепер вже колишнім поліцейським. Про це, посилаючись на матеріали суду, повідомляє CNN.
Тим часом Трамп готовий використати війська для придушення протестів попри позицію Пентагону
Кому і за що висунули підозри
Трьох колишніх поліцейських звинувачують у пособництві і підбурюванні до вбивства:
- 37-річного Томаса Лейна,
- 26-річного Александера Куенга,
- 34-річного Ту Тао.
Куенг заарештований, двоє інших поки на волі, та суд вже видав ордери на їхній арешт. У деяких ЗМІ навіть повідомили, що під варту взяли усіх трьох.
Найголовнішому підозрюваному та тригеру протестів у США – Дереку Шовену підозру оголосили раніше. Саме він дев'ять хвилин стояв коліном на шиї Джорджа Флойда. Йому пред'явили звинувачення у вбивстві другого ступеня, він перебуває під вартою.
Що каже прокурор
Генеральний прокурор Міннесоти Кіт Еллісон попередив громадськість Міннеаполіса що, хоча всім чотирьом офіцерам були пред'явлені звинувачення, порушення справи проти поліції завжди пов'язане з труднощами.
"Спробувати довести це до покарання – справа нелегка", – сказав Еллісон на пресконференції. Він наголосив, що перепитії можуть виникнути саме у спробі засудити поліцейських до реального терміну.
Підозрюваних у вбивстві Джорджа Флойда зафіксували камери – дивіться на відео
Останні новини про протести у США дивіться за посиланням.
Що потрібно знати про протести у США
- Масові протести і вуличні заворушення спалахнули у низці штатів після загибелі афроамериканця Джорджа Флойда в Міннеаполісі 25 травня.
- Поліцейські затримали темношкірого чоловіка під час спроби розрахуватися фальшивою, як стверджують продавці, банкнотою.
- Один з поліцейських притиснув коліном горло Флойда до асфальту та тримав протягом декількох хвилин.
- Флойд кричав про допомогу та казав, що "не може дихати". Пізніше ця фраза стала одним з лозунгів протестів.
- Чоловікові стало погано, йому викликали швидку допомогу. У лікарні, як стверджує слідство, він помер. Хоча незалежні експерти, які зробили повторний розтин тіла, кажуть, що Флойд міг померти на місці події через те, що до мозку надходило замало крові.
- Кадри затримання облетіли соцмережі і зчинили скандал. Люди, попри карантин і складну ситуацію з коронавірусом в Америці, почали виходити на масові протести.
- З мирних акцій дії протестувальників переросли у погроми, мародерства, спалювання авто і нищення всього довкола. Є жертви.
- Щонайменше в 40 американських містах ввели комендантську годину. Влада задіяла Нацгвардію для придушення протестного руху.