Повторний розтин Флойда показав інші результати, ніж той, що робили судмедексперти

Адвокат родини Флойда розповів The Guardian, що, за висновками незалежних експертів, чоловік помер від відсутності кровотоку в мозок, спричиненого тиском на шию та спину.

Читайте також Мій брат не був таким, – брат убитого Джорджа Флойда засудив протестувальників: відео

Ба більше, у висновку медиків мовиться, що Флойд, найімовірніше, помер на місці, а не в лікарні, як про це заявила влада. А от проблем зі здоров'ям, які могли б спричинити його смерть, Флойд не мав.

Нагадаємо, за результатами першого розтину, зробленого державним центром судово-медичних експертиз, Флойд начебто помер через серцевий напад, який спричинили слабке здоров'я і стрес від затримання. Крім того, померлий, мовляв, на час смерті був отруєний опіоїдним анальгетиком фентанілом, а напередодні вживав метамфетамін.

Чому результати розтину та з'ясування причини смерті Флойда – важливі

Родичі загиблого вимагають, щоб затриманому поліцейському (вже колишньому), який коліном душив Флойда, висунули звинувачення в умисному вбивстві.

Наразі цього офіцера підозрюють у ненавмисному вбивстві, яке у суді можуть розглядати як "халатність, що призвела до необґрунтованого ризику". А отже, його покарання буде значно м'якшим.

Смерть Флойда і масові протести у США: коротко

  • 25 травня поліцейські затримали афроамериканця Джорджа Флойда (він начебто намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів) із застосуванням задушливого прийому (коліном на шию).
  • У результаті чоловік помер, що спровокувало у США масові протести. Під час цих протестів затримали вже кілька тисяч людей, а у ніч на 1 червня одного із протестувальників застрелили.

До теми Протести в США: поліція переходить на бік мітингувальників та встає на коліна – фото, відео

  • У Вашингтоні та ще 40 великих містах країни оголосили комендантську годину, а Дональда Трампа начебто заховали в підземному бункері. У деяких містах люди грабують та спалюють магазини.
  • Щодо поліцейських, які затримували Флойда – то усіх чотирьох звільнили. Але звинувачення висунули тільки тому, хто безпосередньо душив померлого коліном.