Венедіктова заявила про викриття схеми торгівлі вугіллям із бойовиками: заарештували бізнесмена

24 вересня 2021, 16:30
Читать новость на русском

Генпрокурорка Ірина Венедіктова розповіла про викриття схеми незаконного постачання вугілля з окупованих територій. Одного з учасників схеми вже взяли під варту.

Генпрокурорка зауважила, що загалом мовиться про постачання вугілля на суму близько 1,5 мільярда гривень. Розслідування здійснювали Офіс генпрокурора спільно з ДБР та СБУ.

Зауважте "Допомагали" забудовнику уникнути покарання: двоє податківців з Тернопільщини підуть під суд

Вугілля з окупованих територій постачали за гроші державних підприємств України. При цьому учасники схеми співпрацювали з бойовиками на Донеччині та Луганщині.

Пряме втручання Росії

За словами Венедіктової, схема працювала у 2014 – 2015 роках. У процес прямо втручалися вищі представники російської влади. Вони хотіли економічного розвитку терористів на окупованих територіях України.

Це відбувалося з метою ослаблення України. Також російська "верхівка" хотіла, аби бойовики отримали ширші можливості для втручання в українські внутрішні справи.

Одному з учасників схеми вже повідомили про підозру. Йому інкримінують державну зраду та сприяння діяльності терористичних організацій.

Що відомо про затриманого

Ця людина тривалий час була пов'язана з вугільним бізнесом. Тривалий час затриманий особисто вів переговори з терористами.

Він контролював завантаження вагонів та звітував кураторам (з українського та російського боку) про процеси. 

Венедіктова повідомила, що Печерський райсуд Києва обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Можлива сума застави – 500 мільйонів гривень.

Цілком очевидно, що питання постачання вугілля з окупованих територій контролювалися на дуже високому рівні і не могли жити самостійним життям без залучення або, якщо хочете, покровительства вищих чинів в правоохоронних органах,
– наголосила Венедіктова.

Зауважте!  У Сватовому на Луганщині у вересні СБУ відпрацювала контрдиверсійні навчання " теракт на залізничному вокзалі"

СБУ ліквідувала 3 арсенали бойовиків 

  • Пресслужба СБУ у вересні повідомила, що українські силовики ліквідували 3 сховки з боєприпасами.
  • Зокрема у покинутому гаражі в Лисичанську вилучили кілограм пластиду з вибуховим запалом, 13 протитанкових мін з підривниками та майже 4 тисячі набоїв різного калібру.
  • Окрім того, в іншому сховку виявили 180 артилерійських снарядів.
  • Також у Маріуполі, в річищі річки Кальчик, виявили 3 963 патрони різного калібру.

Допис Ірини Венедіктової:

Незаконні поставки вугілля з окупованих територій на 1,5 мільярда гривень – взято під варту учасника схеми
Офіс Генерального прокурора спільно з ДБР та СБУ в ході розслідування злочинної схеми сприяння терористичним організаціям "ЛНР" та "ДНР" шляхом організації громадянами України поставок вугільної продукції з тимчасово окупованих територій за кошти державних підприємств України на загальну суму близько 1,5 мільярда гривень, повідомили про підозру одному з її учасників.
Ці злочини відбувались в кінці 2014 – на початку 2015 років за прямого втручання вищих представників влади Російської Федерації, які були зацікавлені у економічному розвитку терористичних організацій "ЛНР"та "ДНР". Мета – ослаблення державної та економічної безпеки нашої держави і отримання більш широких можливостей для втручання у внутрішні справи України.
Особі, яка забезпечувала поставки вугілля з тимчасово окупованих територій та створювала умови для укладання державним підпирємством України прямих контрактів з терористичними організаціями ЛНР та ДНР, повідомлено про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій.
За даними слідства, ця особа, тривалий час пов'язана із вугільним бізнесом, була однією з ключових зв'язних ланок схеми – він безпосередньо вів перемовини з представниками терористів, контролював завантаженння вагонів, звітував "кураторам" цього процесу з українського та російського боку.
Печерський районний суд міста Києва задоволив клопотання прокурора щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 500 мільйонів гривень.
Цілком очевидно, що питання постачання вугілля з окупованих територій контролювалися на дуже високому рівні і не могли жити самостійним життям без залучення або, якщо хочете, покровительства вищих чинів в правоохоронних органах. Хто давав відповідні інструкції цим правоохоронцям, взамін на що, за яких обставин - обов'язково встановить слідство.
Досудове розслідування триває, встановлюються всі учасники злочинної схеми.