Верховна Рада ухвалила новий закон про державні закупівлі

2 червня 2010, 08:40

Він має забезпечити конкурентне середовище у цій сфері, ефективне використання бюджетних грошей та позбутися корупційних схем.

Законом передбачено, що мусить бути орган, котрий би розглядав скарги щодо можливих порушень тендерних процедур. Поклали цю відповідальність на Антимонопольний комітет.

Олександ Єфремов (народний депутат, фракція Партії регіонів): “Має бути орган, який буде стежити за тими скаргами, які є в державі і приймати відповідні рішення. Це умова, яку ставлять в тому числі і європейські інстанції, які замаються даним питанням”.

В опозиції ж кажуть, закон має суттєві недоліки. Мовляв, у виборі переможця конкурсу мають брати участь не лише державні чиновники, а й підприємці. Відсутність же такої норми, кажуть в БЮТ, не дозволить здолати корупцію.

Сергій Міщенко (народний депутат, фракція БЮТ): “Поки підприємці не будуть самі входити в цей орган і наглядати за державними чиновниками, нічого не буде. Тобто потік з одного органу, з Міністерства економіки, він в ручному режимі зараз виконував державні закупівлі, від одних... від іншої тендерної палати, тепер тендерна палата називається Антимонопольний комітет”.

Депутат переконаний, що тепер так само як і раніше, переваги у тендерах матимуть підприємства, наближені до уряду. Водночас, у фракції Партії регіонів кажуть, що парламент ще матиме можливість ухвалити низку доповнень до цього закону.