Вибори під час військових дій — початок стабілізації, — міжнародні спостерігачі

24 жовтня 2014, 15:31
Читать новость на русском

Україна — не перша країна, в якій вибори відбуваються під час військових дій. Однак головне, щоб вони відбулись, бо це початок стабілізації суспільно-політичного стану в країні.

Таку думку під час прес-конференції висловив представник міжнародної спостережної місії ISEC, професор політології з Угорщини Ласло Кемені.

"Краще вибори, ніж військові сутички. Коли вибори, це значить, наближується стабілізація. Вибори – це початок стабілізації, адже буде новий склад Верховної Ради. Навіть якщо в новому складі буде багато старих учасників політичного життя, все одно це новий склад. І новий склад, якщо це відображує бажання народу, відповідатиме тому, щоб жити по-новому і закінчити напружений стан, в якому усі живуть кілька місяців", - зазначив Кемені.

Він вважає, що ці вибори будуть "гострими та непередбачуваними".

За словами голови директор ICES Олександра Цинкера, зараз між виборчими штабами політичних сил йде активна боротьба, яка надає виборчому процесу змагальний характер.

"Загалом, зберігається інтрига результату виборів до Верховної Ради до останнього дня. В принципі з точки зору демократичних виборів це завжди плюс", - зазначив експерт.

Крім того, Цинкер зазначив, що цього року вибори проходять в складніших умовах, ніж в 2012 році.

"Місія ICES констатує, що ці вибори проходять у непростій ситуації, в умовах серйозного протистояння політичних сил, проведення АТО на Сході і, як наслідок, - за наявності великої кількості вимушених переселенців. Сьогодні ситуація порівняно з 2012 роком більш складна. Головне, щоб не було ексцесів, щоб люди повірили в ті вибори, які пройшли", - вважає Цинкер.

Крім того, місія передбачає цього року низьку явку виборців, особливо на сході країни, оскільки люди "втомились ходити на вибори".

Від центру ICES спостереження за виборчим процесом в Україні ведуть 20 експертів з країн ЄС та Ізраїлю.