Виділення Україні допомоги від МВФ опинилось під питанням, — ЗМІ

14 грудня 2014, 11:06
Читать новость на русском

Попри заклик представника МВФ Вільяма Мюррея надати Україні додаткову фіндопомогу, навіть надання передбачених програмою наступних двох траншів поки під питанням. Такий висновок можна зробити зі звіту попередньої роботи місії МВФ в Києві, яка тривала з 11 по 25 листопада.

Як пише ZN.UA, команда фонду, яка працювала в Україні в листопаді, оцінила результати роботи уряду невтішно, оскільки Україна провалила виконання багатьох структурних маяків, рекомендованих фондом.

Співробітники МВФ у своєму звіті, складеному за результатами перебування місії в Києві в листопаді, були змушені констатувати: їхні прогнози щодо розвитку ситуації в Україні знову виявилися надмірно оптимістичними.

По-перше, сильніше, ніж прогнозувалося, впала гривня. В результаті цього прискорилася інфляція. По-друге, через сильне зниження експорту більшим, ніж очікувалося, виявився дефіцит поточного рахунку. По-третє, як наслідок цих процесів і масштабних інтервенцій на міжбанківському ринку, справи з обсягом міжнародних резервів також склалися гірше, ніж прогнозувалося.

Крім того, один з найбільш масштабних провалів полягає в тому, що через девальвацію, зростання обсягів імпорту газу та скорочення доходів від його транзиту, в черговий раз зріс дефіцит НАК "Нафтогаз України".

Ще одним невиконанням вимог МВФ у фонді вважають боротьбу з корупцією та ефективність державного управління. МВФ вважає, що прийнятий в жовтні закон про Національне антикорупційне Бюро (НАБУ) недостатньо хороший. У підсумку хоч формально Україна і виконала цей структурний маяк, але у Вашингтоні його просто не зарахували.

Таким чином, як зазначається у статті, Україна знову не змогла виконати цілий ряд умов, які Київ повинен був виконати до нинішнього візиту місії. Однак, попередня місія відзначила і плюси: за перші три квартали 2014 року ВВП скоротився в річному вимірі на 3,8% менше, ніж очікувалося. Але не дивлячись на це, фонд очікує падіння економіки.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду завершить технічні дискусії з українською владою наприкінці наступного тижня.