В Україні діють ліміти на споживання: коли можуть вимкнути світло
Джерело:
ДТЕКУ ДТЕК повідомляють про складну ситуацію в енергетиці після російських атак. Енергетикам 2 червня довелося застосовувати аварійні відключення в низці регіонів.
Окрім цього, зранку Укренерго повідомляло про аварійні відключення. Станом на зараз їх скасували. Зазначимо, що у неділю графіки мали працювати двома чергами – з 00:00 до 05:00 та з 18:00 до 24:00.
Дивіться також Чи вимикатимуть світло 2 червня: в Укренерго зробили заяву
Аварійні відключення
В Укренерго зранку писали, що з 9:00 та протягом всієї доби по всій Україні, окрім Волині, Закарпаття та Львівської області, діятимуть аварійні відключення. Причина – важка ситуація в енергосистемі через нову атаку росіян на об'єкт мережі системи передання електроенергії.
Важливо! О 12:09 в Укренерго написали, що аварійні відключення по Україні скасовані. Як і повідомлялося раніше, у проміжку з 18:00 до 24:00 у всіх областях діятимуть ліміти на енергоспоживання. У разі їх перевищення обленерго можуть застосувати графіки відключення.Екстрені відключення
За вказівкою Укренерго, 2 червня у частині областей України застосовували екстрені відключення світла. Йшлося про Київ, Київську область, Одещину, Дніпропетровщину, Донеччину. Проте ближче до опівдня у ДТЕК повідомили, що відповідні регіони повертаються до стабілізаційних графіків.
"Якщо в вашій домівці є світло, будь ласка, споживайте його розумно. Це сильно допоможе енергосистемі", – написали у ДТЕК.
Відключення стануть нормою
- В Укренерго заявили, що в найближчій перспективі українцям доведеться звикнути до графіків відключень. В Україні збільшилася частка електроенергії, яку виробляють на сонячних електростанціях. А вони, своєю чергою, залежні від погодних умов.
- Причина не збільшення сонячних панелей, а зменшення частки інших способів генерації. Російські атаки зруйнували українські ТЕС, ГЕС не можуть виробляти стільки енергії, оскільки закінчилися паводки, а на АЕС проходять ремонтні роботи.
- Залежно від ступеня хмарності кількість сонячних променів, які досягають поверхні землі, може бути різною. Дощові хмари взагалі зводять сонячну генерацію нанівець. Ба більше, сильна спека також негативно впливає на роботу сонячних панелей. Тобто за надвисоких температур вироблення сонячної енергії буде нижче, ніж сьогодні.
- Отже, хмарна погода майже завжди гарантуватиме застосування графіків.