Водночас графіки відключень застосовуватимуть й 2 червня. Вони діятимуть вночі та ввечері.

Дивіться також Після нічного обстрілу графіки можуть змінитися: яка ситуація в енергосистемі України 1 червня

Відключення світла

Сергій Коваленко розповів, що 2 червня для Києва споживання обмежують на чверть. За вказівкою Укренерго, графіки працюватимуть двома слотами – з 00:00 до 05:00 та з 18:00 до 24:00. Тобто світло має бути з 05:01 до 17:59.

Однак зміни також торкнулися й вечора 1 червня.

Сьогодні відключення продовжили на годину – до 24:00. Ліміти збільшили з 23% до 33%, тому можливі відключення у світло-сірій зоні,
– вказав гендиректор YASNO.

Тобто, якщо в цей період українці перевищуватимуть ліміти споживання, то будуть діяти графіки відключення.

"Скажу чесно, ситуація невесела. І це тільки вихідні", – констатував Коваленко.

Чому на відключення впливає погода

  • В Укренерго пояснили, що у 2022 році сонячні електростанції займали близько 5% від загального обсягу генерації в Україні. Наразі ж їх частка зросла. Причиною цього є російські атаки – частка інших засобів генерації впала.
  • Наразі українські ТЕС мають вдвічі менше потужностей, гідроелектростанції надають менше енергії, оскільки водопілля скоро закінчиться, на АЕС почалася ремонтна компанія, аби підготувати їх до зими.
  • Відповідно, на роботу сонячних електростанцій дуже впливає погода. Зокрема, дощові хмари взагалі зводять генерацію сонячної панелі нанівець. Окрім цього, сильна спека також негативно впливає на роботу сонячних панелей і за надвисоких температур вироблення сонячної енергії буде нижчим.
  • В Укренерго констатували, що найближчим часом українцям доведеться звикнути до графіків відключень.