Відкриваю завісу, – Гетманцев назвав суми в економічному паспорті українця
В кожному економічному паспорті українця 18 років накопичуватимуться гроші. Щороку нараховуватимуть 2 мінімальних заробітних платні на дитину.
Про це розповів голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в ефірі авторської програми Катерини Соляр "Перехресний допит" на 24 каналі. Він зауважив, що цим питанням займатиметься нова державна фінансова установа – Фонд майбутніх поколінь.
До теми Батьки матимуть доступ до рахунків дітей, – Гетманцев про економічний паспорт
"У законопроєктах, які сьогодні (6 листопада – 24 канал) внесли у Верховну Раду, текстів немає. Проте відкрию завісу. Щороку нараховуватимуть 2 мінімальних заробітних платні на кожну дитину", – зазначив Гетманцев.
Він зауважив, що мінімальна зарплата з 1 грудня – 6,5 тисяч гривень, тому можна порахувати приблизну суму. Також варто зважати на те, що мінімальна заробітна платня індексується і щороку збільшується.
Можемо порахувати, що дитина в момент досягнення повноліття отримає приблизно 10 тисяч доларів США. Їх можна витратити на житло й навчання,
– наголосив Гетманцев.
Якщо ж дитині це непотрібно – вона зможе просто перерахувати гроші на власний пенсійний рахунок – накопичувальну систему пенсійного страхування.
Гроші можна буде взяти достроково
"Якщо трапиться, що дитина захворіє на хворобу, яка не фінансується в повному обсязі з Держбюджету, то ці гроші можна взяти достроково", – додав Гетманцев.
Економічний паспорт українця: що відомо
- Володимир Зеленський 1 грудня у Раді заявив про створення економічного паспорта українця. Він оголосив це з трибуни у Верховній Раді.
- Відомо, що на рахунках дітей гроші накопичуватимуться гроші, які сплачують за використання надр. Відтак, за словами президента, олігархи стануть інвесторами в майбутнє дітей.
- Українці зможуть використовувати гроші лише після повноліття.
Цікаво – що Зеленський сказав у Раді: дивіться відео