Відмова у в’їзді до країни: авіакомпанії за це не відповідають

9 липня 2020, 12:18
Читать новость на русском

Згідно з авіаційними правилами, авіакомпанії не відповідають за відмову пасажирові у в’їзді до країни. Про всі необхідні для в’їзду документи мають подбати самі пасажири.

Авіакомпанія також має право відмовити в перевезенні пасажиру, який не виконав законів або документи якого не оформлено належним чином. Про це повідомили у Державіаслужбі України.

Важливо Для українців наразі відкриті 23 країни світу, але не з ЄС: перелік

Що ще є відповідальністю пасажира

Пасажир відповідає за:

  • отримання всіх необхідних для подорожі документів, зокрема віз, дозволів, довідок тощо,
  • за виконання вимог законодавства щодо виїзду, в’їзду, транзиту країни відправлення, прибуття та транзиту.
  • Пасажир також повинен на вимогу авіакомпанії або держорганів сплатити відповідний тариф за перевезення у зворотному напрямку. Це у разі, якщо від пасажира вимагатимуть повернутися у місце відправлення або інше місце у зв’язку з відмовою країни прийняти такого пасажира. Це незалежно від того, чи є ця країна місцем призначення або транзитною країною.

Важливо! При плануванні подорожей за межі України обов’язково необхідно перевіряти інформацію щодо вимог перетину кордону країни призначення та/або транзиту, або звернутися до авіакомпанії (агента з продажу).

Авіакомпанія може не повертати гроші

Авіакомпанія має право не повертати гроші, які пасажир сплатив за переліт до місця, де йому відмовили у в’їзді, або до місця депортації.

При цьому авіакомпанія (агент з продажу) під час оформлення квитків зобов’язана повідомити пасажирові адміністративні формальності під час подорожі за відповідним маршрутом.

Читайте також Випадок із затриманими українцями у Греції вже не перший, – Кулеба

Як перевірити, чи можна в’їжджати українцям в ту чи іншу країну

Перевірити актуальний режим в’їзду та транзиту для громадян України у будь-якій країні світу можна на інтерактивній мапі МЗС або на інтерактивній мапі IATA COVID-19 Travel Regulations Map (powered by Timatic).

Також можна використовувати веб-платформу підтримки відновлення туризму в Європі. Вона надає інформацію в режимі реального часу про обмеження на кордонах та доступні туристичні послуги в державах-членах ЄС.

Відмова у в’їзді українцям у Грецію: коротко про ситуацію

  • 4 липня в аеропорту Афін затримали прибулих з Києва 17 українців. Усе через заборону на в’їзд до ЄС громадянам третіх країн; серед затриманих були 2 дітей 8 та 9 років.
  • З 1 липня ЄС дозволив в'їзд туристам з так званого "безпечного" списку, в який увійшли 15 країн. Проте для громадян України, крім окремих категорій, в’їзд до ЄС наразі залишається закритим.
  • 7 липня глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що для 16 українців, яких не впустили в Грецію, заброньовані квитки на 2 рейси авіакомпанії Ryanair для повернення в Україну. Квитки мала оплатити сама авіакомпанія. Українцям не поставили позначки про депортацію.
  • Кулеба тоді також закликав авіакомпанії не продавати квитки людям, знаючи, що вони не входять до категорій, які мають право в'їзду до країни призначення. А українців міністр закликав ретельно перевіряти інформацію про умови в'їзду.