Глава МЗС Дмитро Кулеба під час брифінгу заявив, що насправді це уже друга така ситуація за час карантину, але перша обійшлася "без галасу", повідомляє 24 канал.
Важливо Подорожі до ЄС: що показав інцидент у Греції і як уникнути подібних ситуацій
На жаль, попри наші зусилля перша ситуація не стала уроком для авіакомпаній, які продовжили брати на борт українців, заздалегідь знаючи, що їх не пустять на територію ЄС,
– пояснив Кулеба.
За словами глави МЗС, для 12 українців уже заброньовані квитки на авіарейси компанії Ryanair на 7 липня о 17:10 та 21:55. Авіаперевізник оплатив квитки за власний кошт.
Посольство України в Ірландії активно працювало з Ryanair для того, щоб ці рейси відбулися.
Дмитро Кулеба наголосив, що посольство України в Греції працює над тим, щоб українці не отримали депортації. Станом на 10:30 домовлено, що цього не відбудеться.
Поради від Кулеби
Політик закликав авіакомпанії не продавати квитки на ті напрямки, які поки для нас закриті. Таким чином авіакомпанія залишає покупця "сам на сам з проблемами".
Українців Кулеба просить детально перевіряти всю інформацію напередодні поїздки. Глава МЗС наголосив, що "проскочити" на кордоні не вдасться, бо країни ЄС дуже жорстко контролюють ситуацію через пандемію.
Затримання 17 українців у Греції: що відомо
- 4 липня українці прибули до аеропорту Афін двома рейсами лоукостерів Wizzair та Ryanair.
- Після прибуття в аеропорт під час паспортного контролю 17 громадянам України відмовили у в'їзді в країну та затримали.
- Серед них – 15 дорослих і двоє дітей.
- Людей відправили ночувати у поліцейський відділок, де розмістили в камерах, які не мали елементарних умов для комфорту. В них забрали багаж.
- Затриманих не захотіли впускати до Греції через заборону на в'їзд до ЄС громадянам третіх країн.
- Українці повернуться додому 7 липня.