Відповідь криється в умовах: хто більше виграє від перемир'я в небі
- Перемир'я в небі між Росією та Україною може бути першим етапом тривалого миру, але його реалізація є складною.
- Експерт Валерій Романенко вважає, що перемир'я вигідно обом сторонам, але все залежить від умов, особливо щодо постачання боєприпасів Україні.
- Романенко підкреслює важливість ретельного обговорення всіх умов та варіацій угоди.
Останні дні увага світу прикута до переговорів у Саудівській Аравії між делегаціями Росії та США. Серед ініціатив, які імовірно обговорювалися, називають перемирʼя в повітрі.
Однак, чи справді це більш вигідно для української сторони, 24 Каналу пояснив експерт з авіації Валерій Романенко.
Дивіться також Європа прагне захистити небо України: генерал ВПС у відставці сказав, як можуть долучитися США
Плюси та мінуси ідеї
Тимчасове перемир'я на 30 днів може стати першим етапом тривалого перемир'я між Росією та Україною. Втім, Романенко вважає процес його встановлення дуже складним.
Працювати це буде не дуже, скажемо прямо. Згадайте слова Отто фон Бісмарка, що договори з Росією не варті паперу, на якому їх підписують. Росіяни постійно будуть казати, що їх спровокували, нібито Україна порушила угоду тощо,
– переконаний авіаексперт.
Водночас він вважає, що таке перемир'я в небі вигідне обом сторонам. Українці зможуть відпочити від щоденних дроново-ракетних ударів. Військова вигода буде залежати від умов припинення обстрілів. Якщо росіяни висунуть умову не постачати Україні в цей період боєприпаси – це дуже невигідно для нас. Росіяни запустили на повну потужність свої виробничі процеси, а Україна дуже просяде в цей час.
"Всі питання, всі умови, можливі варіації потрібно обговорити дуже старанно і дуже непоступливо", – резюмував Романенко.