Конфлікт у Придністров’ї: які можливості є в України для його вирішення
З початком повномасштабної агресії Росії проти України, тема врегулювання Придністровського конфлікту була предметом дискусії між Україною та союзниками. Для його врегулювання не потрібно застосовувати військову силу.
У цьому переконаний керівник програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник. За його словами, ізоляція Придністров’я зробить керівництво цієї псевдореспубліки більш договороздатним, повідомляє 24 Канал.
Дивіться також Ми тримаємо війська там постійно: Жданов відповів, чи планують ЗСУ ввійти в Придністров'я
Придністров’я не становить військову загрозу
Аналітик вважає, що військовий спосіб вирішення конфлікту є доволі ризикованим кроком. Врегулювання проблеми Придністров’я значно простіше, ніж інші конфлікти на території пострадянського простору.
"Для того, щоб з Придністров’ям можна було домовлятися, достатньо його просто ізолювати. Контингент, що там перебуває, не несе військової загрози. Мова йде про кількасот так званих російських миротворців і осіб з російським громадянством, які навряд будуть воювати за "велікую Росію", – вважає Мельник.
Олексій Мельник про можливості врегулювання Придністровського конфлікту: дивитись відео
Після цього, може постати питання про миротворчу місію, але для цього потрібен відповідний мандат ООН. Придністров’я немає можливості воювати навіть з армією Молдови.
Росія не може брати участі у переговорах
Він наголосив, що Росію не можна долучати до переговорів в ролі перемовника. Вона має відповідати, як сторона конфлікту в Придністров’ї.
"Молдова може попросити Україну прикрити небо, щоб не допустити ймовірну висадку російського десанту. Інша серйозна загроза – склади з боєприпасами. Коли ситуація для Росії стане критичною, вона може використати це на свою користь", – додав аналітик.
Що відомо про Придністровський конфлікт
- Конфлікт почався 2 вересня 1990 року, коли Придністров'я офіційно оголосило про суверенітет від Молдови. Найгарячішою фазою протистояння стала молдовсько-придністровська війна, яку ще називають молдовсько-російською.
- Станом на сьогодні Придністров'я міжнародно визнано частиною Молдови. Лише три псевдореспубліки – Абхазія, Південна Осетія та Арцах, визнали ПМР незалежною.
- Президентка Молдови Майя Санду сподівається, що країна вступить до ЄС разом з Придністров'ям.