Має велику номенклатуру: наскільки потужно ворог використовує БпЛА на фронті

28 грудня 2023, 04:33
Читать новость на русском

Росіяни навчилися вдало застосовувати безпілотні літальні апарати й розвивають цей напрямок. Ворожі БпЛА становлять серйозну загрозу для наших Збройних Сил.

Про це 24 Каналу розповів заступник командира 3 штурмової бригади, майор ЗСУ Максим Жорін, додавши, що у плані розвитку ми перевершуємо росіян. Однак програємо їм, зважаючи на застосування та масове виробництво.

Читайте також Виробники працюють величезними темпами: Умєров розповів, чи буде мільйон дронів у 2024 році

Як Росія використовує дрони

У більшості наших підрозділів дуже часто не вистачає звичайних FPV дронів для того, щоб зберегти життя особового складу та з максимальною ефективністю знищувати ворога.

Противник широко застосовує велику номенклатуру різних безпілотників: зі скидами, FPV дрони-камікадзе, розвідувальні, нічні – все це ефективно працює та є у ворога у достатній кількості,
– розповів майор ЗСУ.

Погодні умови майже однаково впливають на російські та українські війська. Висока вологість заважає працювати абсолютно всім. Коли сильний мороз чи тепла погода, то всі безпілотники літають добре, але коли висока вологість, а температура близька до нуля, то літати надзвичайно складно. Застосування БпЛА зменшується в рази.

Однак ворог все-таки робить спроби, намагається обходити засоби нашої радіоелектронної боротьби, хоче розвивати свої безпілотники. У цьому плані він не стоїть на місці,
– додав Максим Жорін.

Прогрес України у виготовленні БпЛА: актуальні новини

  • Стало відомо про нову українську розробку – ударно-розвідувальний безшумний електричний безпілотник Jupiter Hunter-1. Він не боїться РЕБ, працює безшумно та може переносити до чотирьох боєприпасів за один політ. Його час роботи змінюється залежно від навантаження – від 1.5 до 3.5 годин. Відстань польотів також різниться від 150 до 350 кілометрів. Ціна безпілотника близько 50 тисяч доларів.
  • Українські військові використовують дрони, аналогів яким немає у Росії. Мовиться про літальні засоби, які раніше застосовували в агросфері, а тепер їх модифікували під ударні дрони. З їхньою допомогою вже знищили сотні одиниць ворожої техніки й тисячі окупантів.
  • Збільшення виробництва безпілотників є пріоритетним напрямком для України. Це питання обговорювали під час Ставки Верховного Головнокомандувача. Володимир Зеленський зазначив, що внутрішнє оборонне виробництво має суттєво зрости у 2024 році. Окремо він звернув увагу на потребу Збройних Сил у дронах, зокрема FPV та боєприпасах до них.