Це буде кінець Європи, – Кулеба пояснив значущість війни в Україні для європейців

9 жовтня 2023, 17:57
Читать новость на русском

Джерело:

Forbes

Російська війна проти України є екзистенційною для Європи. Європейці не можуть собі дозволити не перемогти разом з Україною.

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба, коментуючи те, чи сприйняли європейці наратив, що російська агресія є "тривалою війною". За його словами, "всі жили очікуваннями швидкої війни", як і кремлівський диктатор Владімір Путін. Однак Кулеба зазначив, що Путін "інакше уявляв" швидку війну.

Дивіться також Ще не катастрофа: чого Україні чекати від Словаччини та чи зупинить Фіцо постачання зброї

Європа не може допустити поразки України

Міністр підкреслив, що західні партнери декларують принцип, що будуть допомагати Україні стільки, скільки потрібно для перемоги.

Наратив такий – якщо це триватиме довго, ми все одно будемо з вами стільки, скільки потрібно для вашої перемоги. Це лунало і від високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля, і від міністрів,
– сказав він.

Кулеба назвав російську агресію в Україні "екзистенційною війною" для Європи. За його словами, Європа не може допустити поразки України.

"Для Європи це екзистенційна війна. Європейці розуміють – це про них також. Вони не можуть собі дозволити не перемогти разом з Україною в цій війні. Це буде кінець Європи, якщо Україна програє", – резюмував очільник МЗС.

Захід підтримує Україну у війні з Росією

  • Від початку повномасштабного російського вторгнення країни Заходу підтримують Україну, надаючи військову та фінансову допомогу. Це дозволяє Україні не тільки стримувати Росію, але й відвойовувати території, які захопили росіяни.
  • Росія ж намагається поширювати брехливий наратив, мовляв, країни Заходу "втомилися від війни". У такий спосіб Кремль прагне підірвати підтримку України.
  • Колективний Захід погоджується, що Україна сама визначає, коли може настати час для переговорів щодо закінчення війни, а також підтримує територіальну цілісність нашої країни, тобто кордони станом на 1991 рік.
  • У НАТО не обговорюють мирні плани для України, які Київ вважає "неприйнятними". Крім того, в Альянсі не обговорюють майбутнє членство України в НАТО в обмін на здачу територій.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час візиту в Київ заявив, що Україна не може скласти зброю, тому що тоді миру не буде.
  • Країни НАТО планують наростити виробництво боєприпасів, щоб забезпечити власні потреби та допомогти Україні.