Про це під час виступу на форумі "Виграти війну. Виграти мир" заявила амбасадорка США при НАТО Джуліан Сміт. Вона наголосила, що це нарощення потрібно, щоб покрити потребу в боєприпасах, значну кількість яких Альянс уже передав Україні, інформує 24 Канал.

До теми Болгарія передасть Україні ракети для С-300: їх потрібно буде відремонтувати

Що відомо про збільшення вироблення боєприпасів Альянсом

Сміт зазначила, що останнім часом виникали випадки, коли союзники з НАТО надавали українцям усе, що вони могли, у двосторонньому порядку. Це створювало певну нестачу у їх власних запасах.

Тож в НАТО розпочали роботу в рамках того, що ми називаємо планом дій щодо оборонного виробництва, зосереджуючись на дефіциті боєприпасів як для українців, так і для деяких членів Альянсу, які надавали допомогу Україні, що призвело до власного дефіциту,
– сказала вона.

Посол підкреслила, що зараз увага зосереджена на зміцненні відносин із приватними фірмами, стверджуючи, що їхнє залучення може прискорити виробничі лінії. Вона також високо оцінила внесок Європейського Союзу в цю співпрацю.

"Надихає бачити, як Альянс та Європейський Союз розв'язують питання оборонної промисловості, співпрацюючи з приватним сектором, збільшивши виробництво та гарантувавши, що Україна і союзники з НАТО мають у своїх запасах те, що їм потрібно для власного захисту", – зауважила Сміт.

Вона також запевнила, що підтримка України всіма союзниками з Альянсу є "залізною і вона не згасає". Сміт сказала, що партнери розуміють, що наша держава захищає не лише свою територію, а й спільні цінності всього світу.

Раніше ЄС збільшив обсяг виробництва боєприпасів для України

  • Європейський Союз у березні 2023 року досяг консенсусу щодо постачання Україні боєприпасів, а також поповнення власних складів снарядами. Згідно з угодою, до 2023 року Україна має отримати з Європи приблизно 1 мільйонів боєприпасів.
  • Європейська комісія 3 травня 2023 року прийняла закон, спрямований на збільшення виробництва боєприпасів. Цей крок покликаний стимулювати інвестиції в європейську оборонну промисловість, сприяючи збільшенню виробничих потужностей.
  • Зрештою 1 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію, якою схвалив збільшення виробництва боєприпасів для української армії. Це рішення євродепутатів прийнято в рамках їх постійної підтримки військових вимог України.