У Мін'юсті чітко пояснили, чому Україна досі не оголосила стан війни
Джерело:
BBCУже третій рік Росія веде повномасштабну війну проти України. У нашій державі діє воєнний стан. Однак, стан війни Україна не оголошувала.
Чому саме, чітко пояснив очільник Міністерства юстиції. Денис Малюська зауважив, що деякі формулювання в Конституції, які стосуються воєнного часу, сформульовані "не ідеально". Це дає підстави для "теорій змови", зокрема, і щодо неоголошення стану війни.
Читайте також Парламент затвердив указ Зеленського про продовження дії воєнного стану і мобілізації
"Якщо ти захищаєшся, тобі не треба нічого оголошувати"
"Це просто феєрична історія. Типу, якщо ми на третьому році війни оголосимо війну, це щось одразу врегулює, чи якось зможе пояснити суспільство. Типу, якби ми оголосили стан війни в лютому чи в березні – це теж ніби щось змінило б", – сказав міністр.
Малюська зауважив, що юристи, які спеціалізуються на міжнародному гуманітарному праві, абсолютно спокійні й розуміють, що це нічого не змінює.
"Оголошуй не оголошуй – у нас іде війна, і всі норми права, які стосуються війни, вони застосовані до України й до війни, яку ми ведемо", – наголосив міністр.
На думку посадовця, оголошення чи не оголошення не має жодного юридичного сенсу.
Ба більше, окремі юристи взагалі ставлять під сумнів правильність того, щоб хтось оголошував стан війни.
Тому що якщо на когось нападаєш і оголошуєш війну – це злочин агресії. Якщо ти захищаєшся, тобі не треба нічого оголошувати. Ти захищаєшся – само собою є війна та відповідні норми на тебе поширюються,
– підкреслив Малюська.
Зауважимо, що нещодавно, 9 травня, Володимир Зеленський підписав закон щодо продовження дії воєнного стану ще на 90 днів. Зокрема, з 14 травня по 11 серпня 2024 року.
Окрім того, президент підписав закон про продовження загальної мобілізації в Україні.
Зверніть увагу Була спроба прориву росіян, ЗСУ захищають позиції: що відбувається на Харківському напрямку
До речі, це вже одинадцяте продовження від початку повномасштабної війни. Востаннє таке рішення було ухвалене 7 лютого.