Щоб ніхто й не думав напасти: Черник назвав найкращу модель армії для України
Теперішня війна в Україні продемонструвала, що людство ніколи не буде достатньо цивілізованим, щоб не вбивати одне одного. Особливо якщо не поталанило із сусідами.
Військовий експерт Петро Черник розповів 24 Каналу, якою повинна бути українська армія, щоб ніхто й не думав напасти на нашу країну.
До вашої уваги Так можна жити, — Зеленський про те, чи готова Україна до тривалої війни з Росією
"Така система воєнного укладу, як у Швейцарії, – служать усі. Хочемо вижити – кожен має вміти воювати. Мінімум п'ять місяців базової тактичної підготовки", – сказав Черник.
Про яку українську армію мріє Петро Черник: дивіться відео 24 Каналу
Якби всі громадяни вміли принаймні користуватися зброєю і накладати турнікети, не було б стількох жертв серед цивільного населення.
Прямий військовий союз зі США
В активній фазі війни Україна навряд чи матиме шанс вступити в НАТО. Тому найприйнятнішим сценарієм може стати ізраїльський.
Ізраїль не належить до жодних оборонних структур – він сам собою. Але має колосальну фінансову і технологічну підтримку від США,
– зазначив Черник.
Якщо помріяти, то на території України можна розмістити такі сили:
- біля Стрия шість важких бомбардувальників B-1 Lancer, ще краще – B-21 Raider;
- по периметру Житомир – Київ – повернена Донеччина – Севастополь – Одеса п'ять американських авіаційних бригад – по 48 машин F-22, F-15 та F-35 у кожній;
- чотири бригади або повноцінна дивізія "Клекотливих орлів" з танками, артилерією;
- у бухтах Балаклави та Одеси по 3–4 есмінці класу Arleigh Burke, 1–2 Ticonderoga, 5–7 підводних човнів класу Los Angeles.
Крім того, не буде зайвим передавати на армію 3% ВВП щорічно.
Військова допомога для України: останні новини
- На 15-му засіданні "Рамштайну" Україна досягла позитивних рішень щодо боєприпасів, авіації та ППО. Залишається актуальним лише нарощування військової допомоги.
- В інтерв'ю CNN Володимир Зеленський повідомив, що рішення щодо далекобійних ATACMS "на фінішній прямій". Джо Байден досі розглядає це питання.
- Тим часом українські пілоти навчаються на винищувачах F-16. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що процес "набрав обертів".