Полковник розповів, за якими напрямками можливий контрнаступ ЗСУ, залежно від погоди

27 листопада 2022, 09:56
Читать новость на русском

Зима може стати найкращим часом для контрнаступу ЗСУ, адже ворог буде максимально ослаблений. Однак під час осінньо-зимовий період бувають різні погодні умови, і вони, звісно, впливають на хід бойових дій.

Про це 24 каналу розказав військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан. Він пояснив, що, наприклад, зараз погода дощова – дороги розвезло, а ґрунт промок на декілька десятків сантиметрів. За таких умов і колісна, і гусенична техніка сідає, і ніякого фронтального руху бути не може. 

Зверніть увагу Незламні: у мережі показали, як українські захисники долають снігові труднощі

За словами Світана, у таку погоду залишається єдиний варіант – це заходити у так звані агломерації, де болота та розмитого ґрунту не так багато. На Донбасі є 2 потужні агломерації – це Донецьк – Макіївка – Ясинувата та Горлівка – Єнакієве. Тобто в принципі українські війська у цей дощовий період можуть виконувати наступальні дії у цих двох районах.

З морозами буде легше

Утім, орієнтовно через місяць ґрунту повинен вже достатньо промерзнути, а це дає значно більше можливостей нашим військовим. Справді взимку рух може бути набагато успішнішим.

Як зауважив військовий експерт, пішла "зеленка", тобто немає листя, видимість збільшилася в кілька разів, а разом із нею і  контрастність на тепло – холод – наші інфрачервоні засоби спостереження чудово бачать розташування ворога. Таким чином окупантів можна спочатку випалювати далекобійною артилерією, а вже потім розпочинати рух.

Крім того, кілька десятків сантиметрів промерзлого ґрунту витримують і колісну, і легку гусеничну техніку. Важких танків, 60-тонних Abrams і Leopard 2, Україна так і не отримала, а от 40-тонні Т-72 добре почуваються на промерзлому ґрунті. І це ті танки, які можуть виконувати наступальні рухи і наступальні дії і в районі Донбасу.

Ми вже дев'ятий рік там воюємо, і чудово знаємо цю зимову погоду, саме в районі Донбасу,
– підкреслив Світан.  

Він додав, що на Донбасі працювати взимку тією технікою, яка зараз є у ЗСУ, досить непогано. Особливо після останніх "ленд-лізів", які нам передала російська армія – Ізюмського, Лиманського та Правобережного Херсонського.

Цікаво, що, за словами експерта, такі погодні умови були б сприятливими і для Півдня нашої країни, але питання з цим регіоном, ймовірно, буде розв'язане ще до настання морозів. Там є два цікаві оперативно-тактичні ходи, які приведуть до того, що Південь, скоріш за все, буде звільнений до Нового року.

Роман Світан про особливості бойових дій в зимову погоду: дивіться відео

Останні новини з фронту

  • У Генштабі ЗСУ повідомляють, що протягом останніх днів наші захисники успішно виконали низку вогневих завдань на Запоріжжі. Так, 25 листопада, вони завдали вогневого ураження по скупченнях живої сили росіян у районах Мелітополя, Пологів та Михайлівки. 
  • Однак окупанти продовжують свої атаки та намагаються перегруповувати війська. Зокрема такі дії помітні на Лиманському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. 
  • Атакувати росіяни намагалися біля Стельмахівки, що на Луганщині, і Білогорівки, Мар'їнки, Верхньокам'янського та Спірного, що на Донеччині. 
  • Крім того, ворог обстрілює українські позиції та підконтрольні населені пункти зі всіх видів озброєння. Мова йде зокрема про Слобожанський, Куп'янський, Лиманський, Бахмутський, Авдіївський, Новопавлівський, Запорізький, Криворізький та Херсонський напрямки.