Попередження Путіну: який сигнал подає Макрон заявою про відправку військ в Україну
Президент Франції вже заявляв про можливе введення військ НАТО на територію України. Тепер французькі ЗМІ пишуть, що Еманнуель Макрон замислюється над тим, щоб це відбулося вже влітку 2024 року.
Більшість західних лідерів дотримуються категоричної позиції, що про пряму участь країн НАТО у війні не може бути й мови. Про це 24 Каналу розповів політолог Володимир Фесенко, додавши, що на цьому тлі заяви Макрона видаються більш радикальними та сміливими.
До теми Привид великої війни чи пусті слова? Чи введуть країни НАТО свої війська в Україну
"У своїх перших заявах він казав, що участь військових не виключається у перспективі. Потім слова скоригували й пояснили, що не мовиться про участь у військових діях. Тобто бійці країн НАТО можуть виконувати лише певні функції, але не у боях", – розповів політолог.
Чи можуть військові Альянсу воювати разом із ЗСУ
Багато хто вважає, що в Україні вже є присутні військовослужбовці армії НАТО. Вони виконують функцію радників, військових експертів, технічних фахівців. Не варто відкидати, що з часом їхню присутність легалізують – це цілком можливо.
Але їхня кількість буде не дуже великою. У цьому треба бути реалістами – воювати за нас, або хоча б разом з нами вони навряд чи будуть. У перспективі можливо, що збільшиться лише кількість іноземних добровольців, які воюють на боці України,
– сказав Володимир Фесенко.
Захід може зіштовхнутися з Путіним
Зараз ми бачимо, що Макрон демонструє свою амбіцію стати сучасним Вінстоном Черчиллем для об'єднаної Європи, або як кажуть на Заході – лідером передвоєнного часу.
Європа вже розуміє, що сьогоднішня ситуація може бути передвоєнним часом, тому її очільникам, можливо, самим доведеться зіткнутися з російською агресією. З огляду на це краще зупинити Росію в Україні.
Заяви Макрона про присутність французьких військовослужбовців – це попередження Путіну, що Франція, а, можливо, й не тільки вона, – готова реагувати. Якщо Росія посилюватиме ескалацію війни проти України, тоді західні партнери будуть змушені діяти рішуче,
– зауважив політолог.
Він додав, що Макрон вже не раз згадував про Одесу. Місто важливе з історичного погляду, адже його засновником є француз за походженням. Багато хто навіть порівнював Одесу з французьким Марселем.
"Також для французів це місто має політичне й економічне значення, зокрема в контексті війни. Це попередження, щоб Росія не намагалася захопити весь Південь України. Ба більше, через порти біля Одеси йде не лише зерно, а взагалі проходить місток зовнішньої торгівлі", – пояснив Фесенко.
Останні заяви Макрона: що відомо
- Західні ЗМІ пишуть, що Еммануель Макрон може відправити свої війська в Україну вже влітку 2024 року. Основною причиною такого рішення називають "недостатність сил в українській армії вибити ворога". Видання повідомляють, що Макрон відправить в Одесу "декілька хлопців".
- Президент Франції заявив, що Путін вирішив стати "дестабілізаційною силою в Європі", але відмовився відносити його до автократів чи диктаторів. Також Макрон відзначив, що до війни найбільше спілкувався з російським диктатором серед інших лідерів і не відкидає, що коли прийде час, то зможе знову з ним поговорити.
- В інтерв'ю французьким ЗМІ Макрон сказав, що встановлюючи обмеження на підтримку України, – лідери країн обирають поразку. За його словами, Франція готова зробити все, щоб Росія програла. Щодо заяв Путіна про ядерну зброю, Макрон сказав, що погрожувати нею недоречно.