Потенціал для весняного або літнього наступу: чому Захід не квапиться надавати Україні авіацію

3 березня 2023, 20:48
Читать новость на русском

Зараз увесь цивілізований світ об'єднався, аби надати Україні ефективну військову допомогу для боротьби з ворогом. Постачання західної техніки і зброї дасть змогу ЗСУ перейти в контрнаступ навесні або влітку.

Про це в ефірі 24 Каналу розповів військовий експерт Юрій Федоров. Він висунув тезу, що партнери вважають, що Україні ще не час постачати винищувальну авіацію.

Дивіться також Алилуя, вже бачимо фініш, – Жданов про передачу МіГ-29 від Словаччини

Федоров припустив, що для західних союзників України зараз завдання номер один – забезпечити поразку російського наступу. А для цього в першу чергу необхідні артилерійські боєприпаси, навіть не засоби, а боєприпаси.

Також потрібні танки, бронетранспортери, бойові машини піхоти тощо. Все це більш-менш в Україну постачають, створюючи потенціал для літнього чи весняного наступу,
– додав мовець.

З авіацією вирішили почекати

Федоров згадав інформацію, що високопоставлені американські генерали та їхні колеги з України проглядають та вивчають зараз декілька варіантів українського контрнаступу. Однак з авіацією для України західні союзники вирішили почекати.

Для того, аби цією авіацією користуватися, Україні необхідні ще, як мінімум, півроку, щоб підготувати пілотів. Однак, можливо, їх уже почали готувати,
– зауважив військовий експерт.

Федоров про військову допомогу Україні: дивитись відео
 

Чому Україні не спішать передавати західну авіацію

  • США, від яких залежить ймовірна передача Україні F-16, вважають, що на поточному етапі війни ці літаки непотрібні Україні. У Вашингтоні керуються принципом, що кожен етап війни потребує різної зброї.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що для початку контрнаступу потрібні F-16, або Gripen, або італійські Tornado.
  • При цьому голова ГУР МО Кирило Буданов говорить, що Україні потрібна штурмова авіація, а не винищувальна. Це, перш за все, літаки А-10 та Thunderbolt II.