Російські танки можуть опинитися в Європі: єврочиновники закликали пришвидшити допомогу Україні
Євросоюз має пришвидшити постачання військової допомоги Україні на фоні збільшення оборонних витрат Росії на 2024 рік. Крім того, ЄС повинен посилити свій оборонно-промисловий комплекс, аби Київ мав достатньо зброї.
Такі заклики лунали під час дебатів в Європарламенті, передає кореспондентка 24 Каналу. Європарламентарі зазначають, що Україні потрібно більше підтримки.
Дивіться також Позиційна війна чи можливість для прориву: від чого залежатиме стратегія ЗСУ у 2024 році
Російські танки можуть опинитися в Європі
Євродепутати розкритикували держави-члени ЄС, які затримують постачання зброї для української армії. Наприклад, литовський парламентар Пятрас Ауштрявічюс закликав збільшити оборонні витрати, аби допомоги Києву здобути перемогу. Обсяг допомоги Заходу, на його думку, повинен значно перевищувати військові витрати Росії, що зростають.
Давайте відверто визнаємо, що цього ще не сталося. Наші європейські зобов'язання перед Україною щодо військової допомоги мають бути не лише виконані, але й значно перевищені,
– сказав Ауштрявічюс під час виступу у Страсбурзі.
За його словами, недостатні військові постачання можуть привести до поразки України й руйнування західної системи безпеки.
Німецький євродепутат Міхаель Галлер вкотре розкритикував канцлера Німеччини Олафа Шольца, який блокує передачу далекобійних ракет Taurus. Він каже, що більшість у Бундестазі підтримує це рішення. Крім того, Галлер виступає і за збільшення промислових потужностей, які вироблятимуть боєприпаси.
Для держав-членів ЄС це означає довгострокові контракти для промисловості, які збільшать потужності. Ваші люди будуть працевлаштовані на заводах, а виробництво буде нарощуватися. Це життєво важливо, щоб 155-міліметрові снаряди були передані Україні,
– сказав він.
Віола фон Крамон-Таубадель заявила, що ЄС залишається захищеним саме завдяки хоробрості українців. За її словами, Путін не лишив своїх імперіалістичних намірів. Відповідаючи на відому фразу російського диктатора, вона закликала показати Путіну, де насправді закінчуються кордони Росії.
Саме Україна намагається зупинити російський імперіалістичний марш. Але якщо ця стіна впаде, то ми побачимо російські танки в європейських містах,
– заявила вона.
ЄС продовжить підтримку України
Міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб підтвердила, що військова допомога Україні залишається пріоритетом для її країни, яка зараз головує в Європейській раді. Також вона засудила російські атаки безпілотниками та балістичними ракетами на Україну упродовж новорічних свят.
Політичні та військові цілі Росії не змінилися. Їхні безперервні атаки є сумним доказом того, що ми повинні посилити нашу військову підтримку, і не просто зберегти, а збільшити нашу військову підтримку України, щоб вона могла протистояти й дати відсіч російським окупантам,
– сказала вона.
Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефкович заявив, що Комісія зосереджена на збільшенні промислових виробничих потужностей. За його словами, ЄС вже робить успіхи у цьому напрямку.
Незабаром європейська промисловість зможе виробляти 1 000 000 артилерійських снарядів на рік, а для інших типів боєприпасів класу "земля-земля", таких як мінометні міни, вона вже має виробничі потужності, що значно перевищують один мільйон,
– сказав Шефкович.
Війна в Україні та світ
- Наразі Брюссель перевіряє дані щодо надання озброєння для України від країн-членів ЄС після початку повномасштабної війни. Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц наполягає на збільшенні військової допомоги Києву. Заплановані постачання, на думку канцлера, наразі замалі.
- Володимир Зеленський 12 січня підписав із британським прем'єром угоду у сфері безпеки на 10 років. Договір діятиме до вступу української держави в Альянс. В угоді мовиться про допомогу у розвідувальній інформації, бойову підготовку українських військових, сприяння у розвитку українського ВПК та про кібербезпеку.
- Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що якщо партнери України будуть посідати максимально активну позицію щодо допомоги нашій державі сучасною зброєю ураження, ми готові боротися з Росією й далі. Водночас питання військової допомоги від США залишається відкритим.