Рада підтримала в першому читанні створення Військової поліції
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про військову поліцію. Її діяльність спрямовується та координується урядом через міністерство оборони.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк. За відповідний законопроєкт №6569-д проголосували 247 народних обранців.
Дивіться також "Воюватимуть лише бідні?": чи запрацює в Україні економічне бронювання, як вплине на мобілізацію
Військова поліція – що передбачає
Згідно з пояснювальною запискою, військова поліція – військове формування з правоохоронними функціями, яка входить до складу сектора безпеки і оборони. Її основне призначення – забезпечувати правопорядок і військову дисципліну в Міністерстві оборони, Збройних силах і Державній спеціальній службі транспорту.
Військову поліцію планують створити на основі Військової служби правопорядку — це формування зараз займається забезпеченням правопорядку і військової дисципліни. В його юрисдикції лише ті справи, які стосуються безпосередньо ЗСУ.
Чому потрібна військова поліція
До новоствореного органу перейдуть окремі повноваження ВСП, яка, ймовірно, стане одним із підрозділів Військової поліції. У Міноборони запевняють, що це дозволить досягти сумісності з аналогічними службами країн НАТО.
Загалом діяльність Військової поліції має координувати Кабмін, проте під час дії воєнного стану ці обовʼязки виконує головнокомандувач ЗСУ.
Зауважте. На період дії воєнного стану керівництво та координацію військової поліції здійснює Головнокомандувач ЗСУ.Обов'язки Військової поліції:
- підтримання правопорядку серед військових у частинах, на військових обʼєктах і в містечках, у громадських місцях;
- патрулювання гарнізонів, прилеглих до них населених пунктів, територій військових містечок і військових обʼєктів;
- розшук і затримання військовослужбовців у визначених законом випадках, а також розшук військових, які зникли безвісти;
- розшук викраденої або втраченої вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухових речовин, що перебувають на обліку у військових частинах МОУ, ЗСУ та Держспецслужби транспорту;
- охорона держмайна від протиправних посягань у МОУ, ЗСУ та Держспецслужбі транспорту;
- контроль за дотриманням правил дорожнього руху під час використання військових транспортних засобів, супроводження колон військового транспорту;
- захист життя, здоровʼя, прав і законних інтересів військовослужбовців і членів їхніх сімей.
- Військову поліцію планують комплектувати зі складу ЗСУ. Ці формування не можуть перевищувати 1,5% чисельності Збройних сил.