Арміям НАТО "не по зубах": захисник з 128 ОГШБр розповів, у яких умовах воює українська піхота

20 жовтня 2024, 21:23
Читать новость на русском

Джерело:

Суспільне

Американці ніколи не погодилася б воювати в умовах, у яких перебувають українські піхотинці. Ярослав Галас каже, що про виклики, з якими стикаються наші військові, у майбутньому, напишуть підручники про екстремальні фізичні й психічні умови виживання людини.

Професійні армії країн НАТО ніколи не воювали в таких умовах, як ЗСУ. Вони б не витримали. Таку думку висловив в інтерв'ю "Суспільному" Ярослав Галас, пресофіцер 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

Дивіться також Вчиться на своїх помилках: якою є ситуація з ворожими КАБами на фронті

Натівська піхота не витримала б

За словами пресофіцера, 128 гірсько-штурмова бригада – величезна й різноманітна структура. Найважчі завдання випадають на долю саме піхотним підрозділам. Застосування дронів трохи полегшило піхотинцям життя з початку вторгнення, однак умови, у яких вони зараз воюють, залишаються надскладними. 

Піхотинці завжди на передовій – ходять на штурми, відбивають атаки, ховаються від артилерії, керованих авіабомб, кулеметного й автоматного вогню, тих же дронів.

Те, що доводиться витримувати нашій піхоті, у майбутньому, напевно, ввійде в підручники про екстремальні фізичні й психічні умови виживання людини,
– зазначає Галас.

На думку військового, піхота професійних армій НАТО ніколи не погодилася б воювати у таких умовах – за абсолютного домінування противника в повітрі, при великій перевазі артилерії, боєприпасів, бронетехніки, особового складу. 

Чи витримали б американці умови, в яких воює наша піхота? Та вони б у них просто не воювали. А наші піхотинці воюють і витримують, бо в них немає іншого вибору,
– підкреслив офіцер пресслужби.

Галас зауважив, що у піхотних підрозділах абсолютна більшість – мобілізовані, прості люди, що прийшли в ЗСУ з цивільного життя.

До слова, комбат "Ахіллес" пояснив значення Курської операції.