Військовий розповів, чому версія диверсії в Калинівці малоймовірна
Є три основні версії вибухів боєприпасів у Калинівці: халатність, приховування розкрадання грошей і диверсія. Третя версія найменш ймовірна і є похідною від першої.
Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Олег Жданов.
Четверту пожежу на військових складах, зауважує експерт, інакше, як просто халатність і ігнорування службових обов'язків, назвати не можна.
Причина недбалості – безкарність породжує беззаконня. Якби після пожежі в Сватовому пересаджали всіх винних – до начальника Генштабу, або хоча б звільнили, то більше таких інцидентів не було б,
– переконаний Жданов.
Як зазначає фахівець, навіть США в ході недавнього візиту Порошенка до Вашингтона наполягали на тому, щоб в Україні був організований громадянський контроль за оборонним сектором. Тому що невідомо, що відбувається в оборонному секторі під грифом "секретно".
"В нас горять важливі стратегічні склади, що може вплинути на обороноздатність країни. А міністр оборони Степан Полторак після Балаклії заявив США: дайте мені 4 мільярди гривень, щоб купити боєприпаси. А треба було усунути і посадити тих, хто відповідальний за неправильну організацію зберігання боєприпасів", – говорить експерт.
Водночас Олег Жданов розглядає версію диверсії з боку РФ як малоймовірну. За його словами, можна було допустити такий варіант у Сватовому – це Луганська область, а склад недалеко від зони АТО і був зроблений на швидку руку. Балаклія знаходиться за 110 кілометрів від російського кордону.
Якщо вже в Калинівці з'явилися ДРГ і безпілотники з Росії, то тоді виходить, що в нас країна – прохідний двір? Що тоді робить СБУ, яка в цей момент проводила антитерористичні навчання?
– запитує Жданов.
За словами Олега Жданова, це величезний мінус для міжнародного іміджу країни як надійного партнера, яка не в змозі розібратися навіть з питанням зберігання боєприпасів.
Нагадаємо, 26 вересня приблизно о 22:00 стало відомо про вибухи боєприпасів на території арсеналу Міноборони України поблизу Калинівки, що за лічені кілометри від Вінниці. Місцеві діляться моторошними кадрами з місця надзвичайної ситуації. Наразі до ліквідації загрози залучено понад 1200 людей та 50 одиниць техніки. З Калинівки та прилеглих населених пунктів евакуювали близько 28 тисяч осіб. Повітряний простір над Калинівкою в радіусі 50 кілометрів закрили. Також змінено графік руху 47 потягів. За фактом вибухів на артскладах у Калинівці прокуратура почала провадження за статтею 113 "Диверсія".
Більш детально про вибухи в Калинівці читайте в матеріалі: Вибух складу боєприпасів на Вінниччині: "рука Москви" чи нехлюйство?