Військову частину конфлікту на Донбасі можна швидко зупинити: Хуг розповів деталі
Дії збройних формувань на окупованих територіях є контрольованими. Однак командування і контроль для припинення вогню не є найбільшою перешкодою.
Про це повідомив заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг, пише "Укрінформ".
Читайте також: "Ми не можемо зупинити насильство": заступник голови місії ОБСЄ по Донбасу Хуг йде з посади
Він вважає, що припинення військових дій на окупованому Донбасі залежить від політичного рішення. Відтак, за його словами, військова частина конфлікту "може бути вирішена дуже швидко".
Ми бачили, що кожного разу, коли сторони погоджувалися на припинення вогню, кількість порушення режиму припинення вогню падала з тисяч до майже нуля фактично відразу, протягом кількох годин. Це говорить про те, що командування і контроль у цьому сенсі не є проблемою. Проблемою є політичне рішення, зупинитися або продовжувати,
– зазначив представник ОБСЄ.
Хуг наголосив, що чітка командна лінія поведінки збройних формувань спостерігається в окремих регіонах як Донецької, так і Луганської областей. Це свідчить про наявність спільного командування над ними.
Чим займається місія ОБСЄ в Україні?
Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) займається контролем за озброєннями, питаннями миру та прав людини. Її учасниками є 57 країн, розташованих переважно у Європі, а також країни-колишні члени СРСР та США з Канадою.
В Україні організація відома, у першу чергу, своєю моніторинговою місією на Донбасі. Вона почала свою роботу 21 березня 2014 року у зв'язку із військовими діями на сході. Її основні завдання – це неупереджено і об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. Тобто місія фактично уповноважена лише фіксувати правопорушення, а не запобігати їм. Місія складається з неозброєних цивільних спостерігачів, а також міжнародних працівників з держав-учасниць ОБСЄ. Їм допомагають співробітники з України.
Нагадаємо, упродовж минулої доби, 16 жовтня, російські окупаційні війська 19 разів відкривали вогонь по позиціях Збройних сил. Внаслідок ворожих дій бойовиків два українські військові загинули та ще один отримав поранення.