Візит Мішустіна до Сі: чи розглядає його Китай наступником Путіна

24 травня 2023, 14:55
Читать новость на русском

Прем'єр-міністр Росії Міхаїл Мішустін 23 травня прибув до Китаю з дводенним візитом. Китайський лідер Сі Цзіньпін шанобливо ставиться до Мішустіна і, ймовірно, хоче бачити його наступником Владіміра Путіна.

Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст, відеоблогер Гліб П'яних. Він додав, що Сі "придивляється" до Мішустіна, адже навіть під час візиту до Москви відвідав його кабінет.

Читайте також Нові економічні угоди між Китаєм і Росією вже підписані попри критику Заходу, – Reuters

Висновки робити зарано

Російський опозиціонер не вірить, що прем'єр-міністр Росії може бути "самостійною фігурою".

Мішустін на такій вершині влади, бо він "придворний", який вірою та правдою довів царю, що у нього немає ніяких політичних амбіцій,
– сказав П'яних.

На думку російського опозиціонера, не варто робити висновки щодо "наступника Путіна" з публічних зустрічей Сі Цзіньпіна і Мішустіна.

Мішустіна "сватали" у наступники Путіна ще за два роки до війни. Щодо нього навіть йшла активна піар-компанія. ЗМІ й телебачення розповсюджували інформацію, що нібито "Мішустін має амбіції".

Російський опозиціонер про те, чи зможе Мішустін стати наступником Путіна: дивіться відео

Путін загнаний у глухий кут

П'яних вважає, що очільник Кремля зараз всього боїться та нікому не довіряє, тому добровільно у відставку точно не піде. Ніякого наступника Путін не допустить.

Путін – загнаний у кут щур,
– сказав російський опозиціонер.

Візит Мішустіна до Китаю – це іміджева акція. Вона створює ілюзію, що "Росія не в ізоляції". Китай такими візитами хоче подражнити американців.

"Китай точно не робить це для Путіна, він працює на себе й у нього це успішно виходить", – підсумував П'яних.

Ставлення Китаю до війни в Україні: коротко

  • У Пекіні війну, яку Росія розв’язала проти України, називають "кризою". Речник КНР Ван Веньбінь заявив, що Китай продовжуватиме співпрацю з Росією та підтримуватиме мирні переговори між Україною та окупантами.
  • У квітні міністр оборони Китаю зустрівся з Владіміром Путіним і Сєргєєм Шойгу. Під час зустрічі вони цинічно обговорювали співпрацю двох країн та її "важливість для світу".
  • Наприкінці квітня відбулася телефонна розмова між Сі Цзіньпіном і Володимиром Зеленським. Президент України переконаний, що вона, як і призначення посла України в Китаї, дасть "потужний поштовх розвитку двосторонніх відносин".