Для Сі Цзіньпіна – це навіть подарунок, Путін буде поступливішим, – Галлямов про "мітку" з Гааги

20 березня 2023, 20:19
Читать новость на русском

Напередодні візиту Сі Цзіньпіну до Москви Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт Владіміра Путіна. Експерти припускали, що через "чорну мітку", яку отримав російський диктатор, лідер Китаю може скасувати свій приїзд до Росії.

Проте російський політолог Аббас Галлямов зауважив, що ця "чорна мітка" – не єдиний фактор, який впливає на рішення Сі Цзіньпіна. Про це він розповів 24 Каналу. На його думку, голова КНР не може собі дозволити бути маніпульованим такою мірою, щоб змінювати свій порядок денний в залежності від поточної кон'юнктури.

Дивіться також На тлі рішення Гааги щодо Путіна: усе, що відомо про візит Сі Цзіньпіна до Москви

Путін став слабшим

За його словами, з точки зору Китаю, який не підписав Римський статут, Міжнародний кримінальний суд – це не найвища інстанція.

Якась міжнародна організація щось вирішила. Китай з цим не згодний – він висловив свою думку з цього приводу озвучив,
– зауважив політолог.

Політолог про вплив ордера на арешт Путіну на позицію Сі Цзіньпіна: дивіться відео

Він вважає, що зміст стратегії відносно Росії та Путіна у зв'язку з цими подіями зазнала коректив.

"Сі Цзіньпін зауважив, що Путін став слабшим.І відповідне ще більше залежним від Китаю. Певною мірою для лідера КНР це подарунок – Путін буде ще поступливішим", – підкреслив Аббас Галлямов.

Ордер на арешт Владіміра Путіна від МКС в Гаазі: реакція в світі

  • У Німеччині готові заарештувати президента Росії. Про це заявив міністр юстиції ФРН Марко Бушманн. Німецький міністр наголосив, що його держава не буде відмовлятися від своїх зобов'язань і виконає ордер.
  • Президент Сербії Александар Вучич заявив, що ордер на арешт кремлівського диктатора Владіміра Путіна матиме негативні наслідки. Він нібито лише продовжить війну в Україні.
  • Очікують, що президент Росії відвідає Південну Африку в серпні для участі в саміті БРІКС. Проте варто зауважити, що поки офіційного підтвердження візиту Путіна не було. У ПАР заявили, що усвідомлюють свої юридичні зобов'язання, однак до саміту ми будемо продовжувати взаємодіяти з різними зацікавленими сторонами.