Про це 19 березня, говорячи про запланований візит Путіна, заявив речник президента ПАР Сиріла Рамафоса.

До теми Ніхто не є вищим за закон, – Шольц відреагував на рішення про ордер для Путіна

У ПАР усвідомлюють свої юридичні зобов'язання

Очікують, що президент Росії відвідає Південну Африку в серпні для участі в саміті БРІКС, як це було у 2013 році. Проте варто зауважити, що поки офіційного підтвердження візиту Путіна не було.

Ми, як уряд, усвідомлюємо наші юридичні зобов'язання. Однак до саміту ми будемо продовжувати взаємодіяти з різними зацікавленими сторонами,
– заявив прессекретар Вінсент Магвеня.

Візит Путіна до ПАР поставив би уряд Рамафоси, який досі не засудив повномасштабного вторгнення Росії в Україну, в непевне становище.

"Ми беремо до уваги звіт про ордер на арешт, виданий МКС. Південна Африка залишається відданою і дуже хоче, щоб конфлікт в Україні був вирішений мирним шляхом за допомогою переговорів", – підсумував Магвеня.

Варто прочитати США схвалили рішення МКС про ордер, але уникнули назвати прізвище Путіна: що кажуть у Британії

МКС видав ордер на арешт Путіна: коротко

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Це рішення пов'язане з незаконною депортацією дітей з тимчасово окупованих територій України до Росії.
  • Офіс Генерального прокурора України передав МКС понад 40 томів матеріалів, зокрема і про вивезення понад 16 тисяч дітей з Харківської, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Однак ця цифра може бути набагато більшою.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що цей ордер – історичний момент, з якого починається історична відповідальність.
  • Своєю чергою, президент США Джо Байден підкреслив, що рішення МКС щодо Путіна є "дуже сильним аргументом".