За якою процедурою відбувається виїзд волонтерів за кордон
В країні триває воєнний стан, тому військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років не можуть виїжджати за межі держави. Однак таке право мають волонтери.
Детальніше про це в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповів юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак. Як волонтеру виїхати за кордон – розповідаємо далі.
Читайте також Які хвороби звільняють від мобілізації: повний перелік
Для виїзду волонтери повинні отримати спеціальний дозвіл
Тільки Міністерство Інфраструктури та військові адміністрації можуть ухвалювати рішення про дозвіл на перетин кордону водіїв та волонтерів. Виїзд погоджують лише за наявності відповідного обґрунтування, у якому будуть чітко визначені обсяги вантажів та кількість транспортних засобів, які необхідні для перевезення.
Його потрібно надати у вигляді листів. Їх можуть написати:
- Військові,
- працівники правоохоронних органів;
- військові адміністрації;
- медичні заклади;
- відправники й адресати гуманітарної допомоги.
Зауважимо, що водії та волонтери, які мають необхідні документи й дозвіл на виїзд за кордон, мають право перебувати там упродовж 30 календарних днів з моменту першого перетину кордону. Втім, якщо мета виїзду змінюється або волонтери перевищують термін перебування за межами країни, дозвіл на виїзд скасовується упродовж 7 робочих днів з моменту встановлення фактів порушень.
Зверніть увагу Як відбуватиметься весняна мобілізація-2023: усе, що варто знати про зміни
Військовий облік українців за кордоном: що варто знати
- Дипустанови зобов'язані вести військовий облік українців за кордоном. Закон передбачає, що такі відомства мають сприяти поверненню українців додому під час воєнного стану.
- Водночас цей механізм ще не прописаний у постанові Кабміну. Це означає, що поки невідомо, як саме відбуватиметься процес "сприяння". Українські чоловіки віком від 18 до 60 років мають стати на облік.
- Упродовж 7 днів після цього дипустанова має передати відповідні дані про призовника, військовозобов'язаного чи резервіста районним або міським ТЦК і СП та органам СБУ. Списки зберігатимуть 5 років, у них будуть вказані особисті дані, закордонна адреса, дата взяття на консульський облік чи зняття з нього, та військкомат в Україні.