Інцидент в Енгельсі перекреслив плани росіян щодо ракетного удару: наскільки швидко відновляться
На російському аеродромі "Енгельс", де базується важка бомбардувальна та ракетоносна авіація, 26 грудня лунали вибухи. Російське міноборони запевняє, що вони збили безпілотник.
Наразі невідомо, які наслідки спричинили вибухи. Про це для 24 каналу розповів військовий експерт Андрій Харук.
До теми Ворог вже почав ховати свої літаки, – Данілов про "бавовну" на російських аеродромах
"Пошкодити одним дроном п'ять Ту-95 практично неможливо. Вони не перебувають впритул на стоянках. Між ними дистанція у десятки метрів. Інша річ, що коли такі літаки готувалися до польоту, були заправлені, на них були ракети, то суттєво вивести з ладу можна було певну техніку", – сказав Харук.
Зверніть увагу – Андрій Харук про аеродром "Енгельс": дивіться відео
Наслідки інциденту
Міноборони Росії повідомило про трьох загиблих окупантів після вибухів на аеродромі. Проте згодом з'явилася інформація про 17 вбитих військових та кілька пошкоджених літаків. На думку Харука, кількісні параметри російських втрат лежать між цими двома цифрами.
Ми ж не знаємо реально, скільки цих безпілотників було. І чи були це взагалі безпілотники. Чудово розуміємо, що це не ми робили. Проте хай там як, але дуже велика ймовірність, що несподіваний інцидент перекреслює наміри росіян щодо нового ракетного удару по Україні, – вважає військовий експерт.
Він додав, що відновитися після вибухів на "Енгельсі" росіяни можуть достатньо швидко, якщо зважати, що все-таки в Росії є кілька аеродромів для базування стратегічної авіації. Як зазначив Харук, не лише шматочок територій на Сході.
Вибухи на аеродромі "Енгельс": останні новини
- Видання The New York Times повідомило, що після інциденту в Енгельсі Саратовської області росіянам важче обстрілювати українську критичну інфраструктуру.
- У Повітряних силах розповіли, що ввечері 26 грудня, значно зменшилася активність російської авіації – не було навіть тактичної.
- В американському Інституті вивчення війни зазначили, що через вибухи в глибокому тилу Росії в інформаційному просторі з'являється критика російських військових можливостей та керівництва.