Про загрозу обстрілів в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, Росія продовжує утримувати в Чорному морі певну кількість кораблів, серед яких є носії "Калібрів". В ОК "Південь" інформували про залп в 16 "Калібрів".

До теми Повторні вибухи в Енгельсі викликали хвилю занепокоєння серед російської провоєнної спільноти

Росія розосередила літаки після "бавовни" в Енгельсі

Водночас після "бавовни" в Енгельсі, як повідомив Ігнат, літаки стратегічної авіації у Росії було розосереджено. Він зазначив, що в Енгельсі все ж залишається певна кількість літаків, але частина з них передислоковані на інші аеродроми.

Також речник констатував, що після "бавовни" в Енгельсі активність ворожої авіації під вечір було зменшено. "Не було видно навіть тактичної авіації", – сказав Ігнат.

Він припускає, що можливо, окупанти не могли отямитися від тієї "бавовни". У Повітряних силах не можуть точно сказати, як "бавовна" вплинула на окупантів. Ігнат зазначив, що, можливо, росіяни зроблять якісь корективи.

Ігнат наголосив, що загроза обстрілів нікуди не минула. "Окупанти не полишили своїх підступних намірів. Можливо, десь під новорічні свята, можливо, в якісь інші дати... щоб бити по нашій інфраструктурі, щоб зламати український народ", – сказав речник Повітряних сил.

Він підкреслив, що авіація – це високомобільний вид військ, яким не потрібно багато часу, щоб заправитися, зарядити ракети та вилетіти й за декілька годин бути на бойовому курсі та завдати удару.

Що відомо про "бавовну" в Енгельсі

  • У ніч на 26 грудня на аеродромі в Енгельсі вдруге в грудні прогриміли потужні вибухи. Міноборони Росії підтвердило вибухи на аеродромі.
  • У відомстві сказали, що "уламки безпілотника" вбили трьох та поранили чотирьох військовослужбовців. Але жодна техніка, за їхніми словами, нібито не постраждала.
  • У ЗСУ повідомили, що через "бавовну", ймовірно, загинули пілоти літаків Ту-95. Також могли бути пошкоджені або знищені 5 російських літаків. Крім того, внаслідок прильотів могло бути вражено пункт управління базою.
  • Після цього Росія почала перекидати свої борти з аеродрому Енгельса на схід.