Чи законне вручення повісток через родичів
Джерело:
Твоє містоВ Україні триває загальна мобілізація, яка передбачає вручення повісток усім чоловікам призивного віку, які не мають відстрочки. Тож, питання того, що законно, а що ні – під час вручення повістки – цікавить багатьох.
Керівниця пресслужби ЛОТЦК та СП Марія Левко розповіла, чи можуть чоловікам вручати повістки через родичів. За її словами, щоб вручити повістку насамперед необхідно встановити особу, якій вона вручається.
Дивіться також Мобілізація в України триває: чи можна оскаржити повістку у суді
"У воєнний час потрібно завжди носити з собою документи і в разі запиту надавати їх для перевірки уповноваженій особі. Такими уповноваженими особами є представники Національної поліції України", – зазначила Марія Левко.
Важливо! Повістка має бути вручена особисто військовозобов'язаному. Тобто, ніякого вручення повісток через третіх осіб, будь це родичі, сусіди – не передбачено законом.Якщо особа відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис,
– додала представниця ТЦК.
Вона також зауважила, що вручення повістки не означає, що особа одразу ж відправиться на навчання чи на фронт. Це насамперед робиться для уточнення облікових даних.
Мобілізація в Україні: останні новини
- У вересні 2022 року Верховний Суд у постанові сформував правовий висновок щодо того, чи можна оскаржувати повістку, вручену співробітниками ТЦК та СП.
- Тепер оповіщати громадян про призов на військову службу повинні за розпорядженням керівників військкомату.
- Конкретні строки, коли військовозобов'язаний має прибути до ТЦК та СП також установлюються керівниками військкоматів.