Чи досягнув Захід консенсусу щодо вступу України в НАТО: Паламарчук пояснив позицію партнерів
Президент США Джо Байден підтримує позицію генсека НАТО Єнса Столтенберга щодо того, що Україні не потрібно виконувати "план дій щодо членства", аби долучитися до Альянсу. Американський очільник нині веде перемовини із іншими країнами щодо прийняття України в НАТО.
Питання вступу України в НАТО для західного світу є неоднозначним. Про це 24 Каналу розповів експерт Національного інституту стратегічних досліджень Максим Паламарчук.
Дивіться також НАТО дасть бій і він буде в повітрі: як найбільші в історії навчання шокують Росію та Китай
Якої думки дотримується Захід
Максим Паламарчук пояснив, що в ситуації, яка склалася наразі, прийняття України до НАТО означатиме фактично вступ у війну з Росією.
Нагадаємо, що від початку Росія виправдовувала повномасштабне вторгнення в Україну боротьбою не стільки із українською стороною, а скільки із НАТО та США.Він наголосив, що тоді Північноатлантичний альянс намагався внести ясність в ситуацію та відмежувати себе від звинувачень. Було заявлено, що НАТО не планує долучатися до війни проти Росії.
Цілком очевидно, що вступ України в НАТО дійсно потребуватиме перемоги України і припинення бойових дій,
– зауважив він.
Вступ України в НАТО: ключові новини
- Вперше за 7 років 15 червня відбулася Комісія Україна – НАТО. Її проведення до цього часу було заборонене Угорщиною. Очільник Міноборони України Олексій Рєзніков висловив сподівання, що наступного разу зустріч відбудеться у форматі Рада Україна – НАТО, яка свідчитиме про вихід стосунків між країнами на новий рівень.
- Перехід від Комісії до Ради означатиме, що Україна буде присутньою за столом переговорів і стане 32 країною, яка братиме участь у важливих обговореннях, які стосуються НАТО.
- Таке рішення може бути прийнятим вже у липні під час саміту НАТО у Вільнюсі. За словами генсека НАТО, саме тоді країни-члени надішлють чіткий сигнал підтримки та солідарності з Україною.