У парламенті ЄС заявили, що до вступу України НАТО має забезпечити Києву надійні гарантії безпеки. Входження ж України до Альянсу зміцнить регіональну та світову безпеку.

Читайте також Україна буде в НАТО після війни: які перепони виникають на шляху до Альянсу

В Європі закликають запросити Україну в НАТО

Резолюцію, згідно з якою Україну закликають запросити до Альянсу, ухвалили 14 червня. "За" проголосували 425 євродепутатів, ще 38 – "проти", а 42 утрималися. У Європарламенті заявили, що сподіваються на те, що "процес вступу розпочнеться після закінчення війни та завершиться якомога швидше".

Також євродепутати закликали ЄС та НАТО тісно співпрацювати з Україною до того моменту, як вона отримає повноцінне членство в Альянсі. Також у НАТО мають розробити тимчасові гарантії безпеки, які мають запровадити одразу ж після війни.

У парламенті ЄС переконані, що вступ України до НАТО зміцнить як регіональну, так і світову безпеку та забезпечить поглиблення інтеграції між Україною та євроатлантичною спільнотою.

Згадали євродепутати і про підтримку рішення Європейської комісії про надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС. Там сподіваються на позитивну рекомендацію від комісії, і у такому випадку переговори про вступ України до Євросоюзу можуть початися вже цього року.

Вступ України до НАТО: що відомо

  • Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна вже відіграє роль східного флангу НАТО. Від липневого саміту НАТО він очікує внесення ясності щодо того, коли і як Україна зможе ввійти до Альянсу.
  • Водночас Михайло Подоляк переконаний, що після перемоги над Росією Україна дуже швидко стане членом Альянсу. Про це заявляв і генсек НАТО Єнс Столтенберг ще 4 квітня.
  • Деякі країни виступають проти вступу України до НАТО. Це відбувається через те, що Україна перебуває у стані війни, і деякі члени Альянсу побоюються, що вступ України означатиме ризик війни з Росією у майбутньому.