Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков. За його словами, Київ очікує, що під час саміту НАТО у Вільнюсі блок внесе ясність щодо того, коли і яким чином Україна зможе стати повноправним членом Альянсу.

Дивіться також Союзники тиснуть на Байдена, щоб той прискорив членство України в НАТО, – NYT

Україна хоче "звільнити" простір для політичних рішень

За словами Резнікова, захист Європи для України – "не просто абстрактне поняття".

Ми вже досягли вражаючих результатів у боротьбі з Росією, завдяки нашій роботі з країнами-членами Альянсу. Ми вже зібрали неймовірно різноманітний арсенал озброєння і спорядження. Ми побудували логістичні маршрути з країн НАТО до нас, які є логістичними маршрутами безпрецедентної складності, організували програми навчання в країнах НАТО... Ми будемо зміцнювати таку співпрацю й надалі,
– сказав Резніков.

Глава Міноборони заявив, що тепер "уся країна чекає ясності: коли і як ми станемо повноправним членом Альянсу".

За його словами, Міноборони і ЗСУ зараз прагнуть "домогтися максимальної оперативної сумісності з країнами НАТО для наших Збройних Сил, для наших Сил безпеки і оборони за рахунок впровадження стандартів НАТО".

"Наша мета – виконати все, що перебуває в компетенції Міноборони і ЗСУ, вибудувати всі практичні речі до такої міри, щоб у Вільнюсі було максимально звільнено простір для ухвалення необхідних політичних рішень на рівні керівників держав", – резюмував Резніков.

У НАТО зробили натяк щодо вступу України в Альянс

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нещодавно заявив, що під час саміту Альянсу в липні Україна отримає чіткий сигнал щодо членства в Альянсі.
  • Він запевнив, що майбутнє України з НАТО. За словами Столтенберга, у НАТО також ще тривають консультації щодо того, яким буде формулювання Вільнюського саміту щодо майбутнього приєднання України до Альянсу.
  • Він додав, що наразі союзники ще не погодили позицію щодо механізму руху України до НАТО, але дійшли згоди щодо низки ключових позицій.