Байден цього уникає: яка позиція Європи щодо введення свої військ в Україну
Західний світ зрозумів, що війна може дуже швидко перейти на територію НАТО та ЄС. З огляду на таку загрозу, деякі країни допускають введення військ в Україну. Натомість у США кажуть, що можуть втрутитися лише з 2 причин: якщо Росія залучить Білорусь або атакуватиме країни Балтії, Польщу чи Молдову.
Політолог Микола Давидюк у розмові з 24 Каналом пояснив, якщо окупанти наступатимуть на країни Балтії, то війська США увійдуть з їхнього боку, а Україна не отримає підтримки. Натомість ремарка про Білорусь – це "привіт" Алєксандру Лукашенку та попередження Владіміру Путіну. Але поки не видно готовності Джо Байдена справді направити американські війська в нашу державу.
Цікаво "Безчесний" Байден та секретний план закінчення війни в Україні: Трамп вкотре зробив гучну заяву
Франція, Литва, Естонія та Польща справді розглядають потенційну можливість введення своїх військ в Україну. Коли у США усіляко уникатимуть такого сценарію, у Європі навпаки тільки збільшуватимуться різні ініціативи. Оскільки європейці розуміють, що Росія у разі перемоги атакуватиме країни ЄС та НАТО.
Поки не бачу розмов ні Блінкена, ні Саллівана, ні самого Байдена, що вони готові реально вводити війська й думають про це. Ми б одразу побачили дуже багато техніки. Згадайте ірано-іракську кампанію,
– сказав Давидюк.
Захід став сміливішим
На думку Давидюка, нові члени НАТО – Швеція та Фінляндія – не бояться Путіна, і вільно говорять про власну ядерну зброю. Травень повинен стати переломним місяцем, на це вказують два фактори:
- на початку червня в Україну повинні прибути перші західні винищувачі F-16;
- країни-партнерки можуть дати добро на використання іноземної зброї по території Росії.
Саме західних політиків зараз критикують аналітики за наступ окупантів на Харківщині. Адже вони не дозволяють бити своїми ракетами по російських складах та інших об'єктах. Проте є сподівання, що така заборона скоро зникне.
Важливо! Велика Британія першою дозволила Збройним Силам України бити своєю зброєю по Росії.Введення іноземних військ в Україну: що відомо
- Першим про потенційну можливість відправки військ НАТО в Україну заговорив Еммануель Макрон ще у лютому 2024 року. Президент Франції наголосив, що "не виключати чогось не означає це робити". За його словами, єдиний спосіб досягти миру – зупинити агресора.
- Згодом радник президента Естонії Мадіс Ролл заявив про серйозне обговорення можливості відправлення військ в Україну у складі повноцінної місії НАТО. Водночас міністр оборони Ханно Певкур пояснив, що поки що в уряді це питання не обговорювали. Там бачать пріоритетом постачання боєприпасів в Україну та проведення навчань в інших країнах.
- Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте заявила, що її країна готова надіслати військових в Україну для навчання. За її словами, Росія вважатиме це провокацією, але Литва не вірить у її погрози.
- Водночас міністр оборони Італії Гвідо Крозетт заявив, що італійські війська не будуть втручатися у конфлікт в Україні. Він вважає, що заяви Макрона щодо введення західних військ, створюють напругу. Подібні заяви лунали й з Угорщини.