Заяви Макрона про можливість введення військ НАТО підвищують напругу, – міністр оборони Італії

4 травня 2024, 19:31
Читать новость на русском

Джерело:

Corriere Della Sera

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетт заявив, що італійські війська не будуть втручатися у конфлікт в Україні. Водночас він вважає, що заяви Макрона щодо введення західних військ, створюють напругу.

За його словами, нашій державі потрібно допомагати, щоб уникнути розширення конфлікту, однак Крозетт не хоче підвищувати напруженість. Як зазначив політик, Італія шукає будь-які форми діалогу, але не буде вводити війська.

Дивіться також Треба залишити Путіну простір для уяви: у Польщі висловилися про відправку військ в Україну

Позиція Італії

Гвідо Крозетт заявив, що позиція Італії лишається незмінно. Країна переконана, що Україні потрібно допомагати – й вона робить це. Однак міністр оборони наголосив, Італія виключає пряме втручання військових у війну.

Тому що, на відміну від інших, ми маємо в нашій системі чітку заборону на прямі військові інтервенції, поза межами того, що передбачено законами і Конституцією. Ми можемо передбачити лише збройне втручання за міжнародним мандатом, наприклад, на виконання резолюції ООН,
– вказав міністр.

На думку Гвідо Крозетт, гіпотетичне втручання у війну в Україні не є таким випадком, ба більше – воно б "спровокувало б подальше розкручування конфлікту". Тобто умов для прямого втручання італійських військ немає. В той самий час Крозетт назвав заяви Макрона щодо можливості введення західних військ такими, що "підвищують напругу".

Я не засуджую президента такої дружньої країни, як Франція, але я не розумію мети та користі цих заяв, які об’єктивно нагнітають напругу,
– заявив він.

Що відомо про заяви Макрона

  • Декілька місяців тому Еммануель Макрон допустив можливість відправки західних військ в Україну. Водночас ще у березні президент Франції наголосив, що "не виключати чогось не означає це робити". За його словами, єдиний спосіб досягти миру – зупинити агресора.
  • Риторика Макрона лишається незмінною. Зокрема, вже у травні він підтвердив свою готовність відправити французьких солдатів в Україну – однак за певної умови. Він зазначив, що його стратегічна мета полягає в тому, щоб Росія ніколи не могла перемогти в Україні, оскільки перемога Росії у цьому конфлікті загрожує безпеці всієї Європи. Тобто якби росіяни прорвали лінію фронту і введення попросила б Україна – Франція відгукнулася б.
  • Володимир Зеленський зазначав, що Макрон мав кілька пропозицій. Під відправкою військ малося на увазі те, що місія НАТО може тренувати українських солдатів або в Україні можна створити підземні хаби, щоб ремонтувати західну техніку. Водночас про пряме втручання не йшлося.
  • У той самий час угорський прем'єр Віктор Орбан стверджує, що Захід "за крок від того, щоб ввести війська в Україну". Він заявив, що Угорщина триматиметься осторонь, оскільки "Брюссель грається з вогнем".