В'язниця або психлікарня: чим для росіян закінчуються антипутінські пости у соцмережах
У Росії винесли черговий вирок за дописи у соцмережах. Феміда побачила в антивоєнних постах підозрюваного екстремізм. Однак, таке рішення не здивувало росіян. Люди вже звикли до такої реакції влади. В інтернеті навіть з'явилися статті з інструкціями, як уникнути покарання і що ж не можна репостити.
Росіянин Володимир Тимошенко написав про карально-репресивний апарат у Росії, і він за ним прийшов. Чоловіка визнали винним в "розпалюванні ненависті до представників влади". Сам пост датований 2015 роком звісно ж видалили, але, за версією слідства, в ньому йшлось про "антинародний режим", "карально-репресивний апарат" і "про вину російської влади у війні в Україні".
Цікаво, що пост був написаний не самим Тимошенко, а його нареченою. Адже тоді, в серпні 2015 року, він був у в'язниці, і ці слова він просто надиктував їй телефоном. В колонії Тимошенко сидів за підготовку підриву стіни Новгородського кремля. В грудні минулого року Тимошенко вийшов з буцегарні, а за 10 дні повернувся назад через згаданий пост про російську Феміду і чиновників. Відомо, що Тимошенко планує оскаржувати таке рішення.
Читайте також: РФ створила сотні тисяч акаунтів в соцмережах для інформаційної війни
Але такий вирок не дивина у Росії. За останні кілька років підвладна Феміда засудила до різних термінів сотні людей. Майже півсотні – це реальні вироки з позбавленням волі. Наприклад, минулого року матір-одиначку з Єкатиринбурга засудили до двох тижнів виправних робіт. Ноутбук і навіть мишку з зарядним пристроєм суд наказав знищити.
Катерина Вологженінова робила антивоєнні репости, заклики припинити війну на Донбасі і карикатури на Путіна. Кілька місяців ФСБ слідкували за жінкою, а потім за нею прийшли зі Слідчого комітету. Справа широко висвітлювалась в ЗМІ, так як жінка звернулась до Amnesty International.
А от інженера-електрика з Твері засудили на два роки колонії суворого режиму за перепост картинки тюбика зубної пасти з надписом "Витисни з себе Росію". Іншим доказом в справі був текст, що Крим – це Україна. А татарському діячу Рафісу Кашапову дали три роки буцегарні. Він критикував анексію Криму і російські війська на Донбасі.
Читайте також: Волкер заявив про ускладнення переговорів з Росією
Тих, кого не вдалось запроторити до в'язниць, штрафують, забирають техніку, блокують рахунки або ж відправляють в психіатричні лікарні. А в інтернеті є безліч статей про те, як можна уникнути покарання і що ж не можна репостити на своїх особистих сторінках. Ні про свободу слова, ні про гуманність судів у Росії не йдеться.