Пряма трансляція на
Останні випуски

РФ створила сотні тисяч акаунтів в соцмережах для інформаційної війни

- Читать новость на русском
РФ створила сотні тисяч акаунтів у соцмережах
РФ створила сотні тисяч акаунтів у соцмережах / dt.ua

Росія створила сотні тисяч акантів у соцмережах, що задіяні у скоординованих операціях у Європі та в Північній Америці.

Про це ідеться у доповіді української делегації "Російські підривні інформаційно-психологічні операції в соціальних медіа", представленій на засіданні міжпарламентської ради Україна-НАТО в Брюсселі, повідомила у Facebook депутат Ірина Фріз.

В доповіді міститься аналіз підривних операцій Росії на території країн НАТО, а також приклади втручання РФ у передвиборчі кампанії в різних країнах, заохочення сепаратизму, виходу з ЄС і НАТО, поширення фейкових новин і впливу на громадську думку.

Одним з ключових повідомлень доповіді є те, що Росія почала створення мереж впливу в соціальних медіа ще в 2010-2013 роках, тобто ще до анексії Криму і початку війни на Сході України.

Читайте також: ЄС щорічно виділятиме 1 мільйон євро на протидію пропаганді РФ

"Отже, інформаційно-психологічні операції Росії в країнах Альянсу не пов'язані з політикою Заходу щодо підтримки України. Війна Кремля з державами-членами НАТО гібридними (асиметричними) методами вже йде. Не Україна є кінцевою метою цієї конфронтації. Кінцева мета – руйнування західних інститутів – НАТО та Європейського союзу ", – написала Фріз.

Нагадаємо, раніше правозахисники повідомляли, що у 2016 році щонайменше 18 країн світу зазнали інформаційного втручання Росії.

Прес-секретар уряду Іспанії Іньїго Мендес де Віго та міністр оборони країни Марія Долорес де Коспедаль звинуватили російських хакерів у втручанні у кризу Каталонії. Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей також розкритикувала російську владу за бажання посіяти розбрат на Заході шляхом впливу на результат референдуму щодо Brexit.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі