Ніхто не хоче перевіряти: чи підтримує Росія ядерку у робочому стані

18 березня 2024, 12:59
Читать новость на русском

Владімір Путін продовжує брязкати зброєю, заявляючи про те, що у Росії є сучасніша ядерна тріада, ніж в інших ядерних державах. Водночас Москва має в арсеналі найбільший запас ядерних боєголовок у світі.

Водночас виникає питання, чи ядерне озброєння в Росії перебуває в належному порядку, чи модернізується та оновлюється воно. Старший науковий співробітник інституту ООН з вивчення проблем роззброєння та проєкту ядерного озброєння Росії Павло Подвіг сказав 24 Каналу, що перевіряти надійність російських ядерних систем на Заході не квапляться.

Дивіться також Яка кількість ядерної зброї є у арсеналі Росії та хто нею керує: Reuters розповів деталі

Ефект буде катастрофічний

Він наголосив, що в Росії за розробкою ядерної зброї займаються підрозділи держкомпанії "Росатом". В міноборони за експлуатацію боєзарядів відповідає серйозна структура – 12 головне управління. Це доволі потужний інститут, який сформувався ще 1940 – 1950-ті роки.

Ядерний арсенал, а саме ядерні частини та боєзаряди, підтримуються в робочому стані та в належній готовності. Традиція відповідального ставлення до утримання ядерної зброї існує, і особливих сумнівів щодо цього немає,
– підкреслив старший науковий співробітник.

Водночас можна допустити, що ядерна зброя, як будь-яка система, схильна до несправностей, і немає стовідсоткової впевненості, що вона завжди добре працюватиме. Проте надійність таких систем, зокрема ракет, перебуває на рівні 95 – 98%. Щодо стану боєзарядів показник буде такий самий.

Навіть якщо уявити, що цей показник буде 50% або навіть 25%, то мало нікому не здасться. Не можна розраховувати на те, що якісь компоненти цієї системи виявляться менш надійними, ніж можна уявити,
– зазначив він.

Саме тому ніхто на Заході не хоче перевірити, чи дійсно ядерна зброя Росії перебуває в такому стані.

"Тому, що навіть за низької надійності цих систем, ефект, який призводить ядерна зброя, – катастрофічний", – впевнений Павло Подвіг.

Більше про ядерні погрози Росії

  • Путін під час інтерв'ю пропагандисту Дмітрію Кисельову заявив, що готовий застосувати ядерну зброю. Проте це відбудеться за умови, якщо виникне загроза існування Росії.
  • Водночас в США не скоригували власну ядерну позицію після погроз Путіна. У Вашингтоні не побачили жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні.
  • Крім того, погрози Путіна використати ядерну зброю пов'язані з його наміром у такий спосіб змусити Україну сісти за стіл переговорів.