Британія видала "золоті візи" злочинцям, з них десяток підсанкційних російських олігархів, – ЗМІ

12 січня 2023, 21:57
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Десяток російських олігархів, які потрапили під санкції у Британії після вторгнення Росії Україну, раніше отримали "золотої візи" для переїзду в країну. Їм "пощастило" їх отримати до того, як країна закрила цю програму.

За кілька днів до повномасштабного вторгнення в Україну уряд Британії скасував видачу "золотих віз", які давали можливість отримати дозвіл на проживання тим, хто інвестував не менше 2 мільйонів фунтів стерлінгів в країну. Британія побоювалась притоку незаконних російських грошей. Згодом виявилось, що серед людей, які вже отримали ці візи, є російські олігархи.

До теми Російські олігархи втратили під 100 мільярдів доларів у 2022 році через санкції, – The Guardian

Як Британія стала прихистком олігархів з усього світу

Візи, вперше запроваджені у 2008 році, були популярними серед заможних людей з Росії, Китаю та Близького Сходу. Російські олігархи та китайські підприємці за останні два десятиліття стікалися до Лондона, скуповуючи все – від розкішних будинків до футбольних клубів.

Довідка. У рамках програми іноземці, які вклали 2 мільйони фунтів стерлінгів в активи у Великій Британії, могли подати заяву на отримання посвідки на проживання після 5 років перебування в країні. Вкладення 10 мільйонів фунтів дозволило подати заявку за два роки. Загалом країна видала 12 000 золотих віз, більш ніж 2 500 з яких отримали росіяни.

Потік інвестицій у десятки мільярдів фунтів стерлінгів й справді допоміг Лондону зберегти свою позицію однією із найбільших фінансових столиць світу. Але тепер британський уряд стурбований джерелами походження цих багатств, особливо після вторгнення Росії до України. 

Посвідки на постійне проживання отримали злочинці та підсанкційні олігархи з Росії

Міністерка внутрішніх справ Британії Суелла Брейверман сказала, що перевірка продемонструвала, що схема "залучила непропорційно велику кількість заявників із країн, зазначених у Національній оцінці ризиків відмивання грошей та фінансування тероризму Великої Британії".

За її словами, перевірка також виявила "докази того, що заявники з високим рівнем ризику шукають та використовують фінансові установи, які мають найслабший контроль за належною обачністю клієнтів".

Уряд відмовився говорити, скільки віз було видано особам з кримінальним минулим. Але при цьому Брейверман зізналась, що 10 олігархів, які потрапили під санкції після 24 лютого, були серед тих, хто скористався цією системою. Втім, їхні імена вона не назвала.