Позиції Росії послаблено: як Путін використовував Сирію
Росія активно підтримувала диктаторський режим Башара Асада в Сирії. Адже це давало Владіміру Путіну змогу зберігати вплив на Близькому Сході та в Африці й використовувати цей регіон для власної користі.
В етері 24 Каналу спеціаліст зі стратегічних комунікацій Юрій Богданов розповів, як Путін використовував Сирію для власних потреб та що буде через падіння режиму Асада.
Актуально "Найбагатший біженець в історії": Асад міг переправити до Росії 135 мільярдів доларів, – ЗМІ
До чого для Росії призведе падіння режиму Асада
Африка та Близький Схід багаті на природні та людські ресурси, які Росія могла використовувати напряму. Наприклад, в Сирії країна-агресор де-факто віджала родовища нафти та фосфатів – одного з ключових добрив для сільського господарства.
Загалом Кремль використовував Сирію як свій ресурсний придаток. Також Сирія допомагала Росії логістично й комунікаційно забезпечити російську присутність в Африці. Це була пряма сила Росії,
– мовив Богданов.
Крім цього, Кремль використовував Сирію опосередковано. Зокрема, Росія використала сирійську міграційну кризу, яку Кремль створив разом з Асадом. Адже мільйони сирійців були вимушені рятуватися від війни в Туреччині, Саудівській Аравії та Європі.
Падіння режиму Асада й скорочення російської політичної присутності призведе до того, що Росія менше проєктуватиме свою силу в Африку, на Близький Схід та опосередковано в Європу. Відповідно економічні, політичні, військові перемовні позиції Росії серйозно послабляться,
– зазначив спеціаліст зі стратегічних комунікацій.
За його словами, головна причина того, що росіяни не змогли допомогти Башару Асаду полягає у тому, що зараз всі можливі російські сили залучені до війни в Україні. Це додатково демонструє нашим партнерам, нейтральним країнам, зокрема Індії, та самим росіянам, що Путіну бракує сил, презентувати свою присутність на кількох театрах бойових дій.
У якому становищі Іран
Іран втратив головного більш-менш легітимного союзника. У нього залишилася лише "Хезболла", яка серйозно постраждала внаслідок війни з Ізраїлем, та хусити, які залежать від того, наскільки Сполучені Штати готові діяти проактивно проти цього угруповання в Ємені.
Можливості Ірану теж звузилися, тож тепер додаткова увага буде безпосередньо направлена не проти його проксі, а проти самого Тегерану,
– додав Богданов.
За даними ЗМІ, Україна допомогла повстанцям повалити режим Асада у Сирії з метою створення складнощів для Росії на іншому фронті.